Stonegriff „Come Taste the Blood”

Stonegriff  Come Taste the BloodWydawca: Metal On Metal Records

Oto dostajemy drugi krążek Stonegriff – jeśli ktoś obsesyjnie czyta Chaos Vault to zapewne pamięta, że ich recenzja została zamieszczona na naszym webzinie dokładnie 1 grudnia 2013 roku. Czy więc ich muzyka zmieniła się po niemal dwóch latach?

Nie. Szwedzi nadal stoją na polu z napisem doom metal i pewnie równie łatwo będzie ich stamtąd ruszyć co obelisk. A i porównanie mi wyszło adekwatne, bo muzyka twórców „Come Taste the Blood” ciężka jest jak przeciętny Amerykanin z walmartu. Przy czym z nią pragnę mieć do czynienia, bo ta muzyka mi odpowiada. Proste, ciężkie, tłuste riffy, z odpowiednią dozą epickości, gdzie w pas kłania się Candlemass. W takim zaś wałku jak „You’re Never Alone” dostajemy trochę więcej stonerowego polotu, ale to rzec by można jednorazowy przypadek, bo pozostałe numery są posępniejsze, mniej skoczne, o zdecydowanie bardziej doom metalowym odcieniu. Często gęsto mamy tu też zapożyczenia od Cathedral – i chodzi mi również o muzykę, nie tylko o okładkę. Rzec by można: ten Stonegriff to nic nie robi, tylko kopiuje starszych. I dokładnie tak jest, przy czym robią to dobrze, więc nie mam z tym problemu.

Tyle, że nie dają mi jako recenzentowi, z kolei pola do wielkiego popisu – tak naprawdę to wystarczy w przypadku Stonegriff wymienić oczywiste inspiracje, dodać, że robią to dobrze, pochwalić i wrócić do krążka raz na jakiś czas. Co niniejszym czynię.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Valkyrian Quest
2. Come Taste the Blood
3. You’re Never Alone
4. Claiming the Sky
5. Brother Cain
6. In Doom We Trust
7. SALIGIA

 

Autor

10683 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *