StarGazer „A Merging to the Boundless”

StarGazer  A Merging to the BoundlessWydawca: Nuclear War Now! Productions

Dwóch rzeczy byłem pewien patrząc na nazwę StarGazer – że jeszcze tej kapeli nie słyszałem oraz że zapewne grają muzykę nietuzinkową.

No jakieś takie przeczycie miałem co do tych, jak się okazało, Australijczyków. Faktycznie, jakoś pomimo kilku wydawnictw na koncie umykali mojej percepcji. Kurwa, nawet pomimo dwudziestoletniego stażu na scenie. Teraz to już się nie dziwię, że ludzie mówią „Oracle gupi chuj”, skoro takie zespoły mi przechodzą koło nosa. Szcześliwie przy okazji „A Merging to the Boundless” wykazałem się rewolucyjną czujnością… Po kolei. Muzyka tego trio jest trudna do jednoznacznego sklasyfikowania. Widzę, że określa się ich mianem awangardowego black/death metalu – drzemie w tym racja. Muzyka ta jest szalenie… hm, inteligentna? Chyba tak. Dużo tu różnorakich wpływów, od Virus, przez Ved Buens Ende, Voivod, Nocturnus i Atheist po Mekong Delta.Kośćcem jest tu black i death metal, dookoła których utkano bardzo bogatą sieć inspiracji – czasem tak bogatą, że trudno dogrzebać się do samego kośćca tej muzyki. Przyznam, słyszę tu mnóstwo różnych zapożyczeń, a przynajmniej tak mi się wydaje, a równocześnie nie umiem złapać Stargazer na gorącym uczynku. Po tym poznasz prawdziwego muzyka, hehe. Ta muzyka niesie ze sobą zarazem prostote jak i olbrzymią muzyczną erudycję. Przyznam się, że nie do końca StarGazer pasuje mi do profilu Nuclear War Now! Productions, przy którym bez maski pegazki się nie pokazuj, hehe. A jednak! No straszny tygiel nam tu podsunięto pod nos i pewnie nie każdemu ta muzyka podejdzie, ale warto skosztować choćby odrobinę.

Ja sobie dawkowałem i nadal dawkuję „A Merging to the Boundless”, bo dobrego tu moc, tylko nie od razu się to przed Wami odkryje w całej swojej okazałości.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Black Gammon  
2. Old Tea  
3. An Earth Rides Its Endless Carousel  
4. A Merging to the Boundless  
5. The Grand Equalizer  
6. Ride the Everglade of Reogniroro  
7. Incense and Aeolian Chaos

 

Autor

11627 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *