Spirits Way „Brainless Puppets Are Enslaved”

Spirits Way  - Brainless Puppets Are EnslavedPrzyznam, że na początku nazwa Spirits Way nie mówiła mi absolutnie nic. Bo w symie z taką nazwą można grac dużo. Okazuje się, że death metal również.

I to całkiem brutalny. Mało tego – polski. No, przyznam się, że po tym, jak zobaczyłem, że materiał nagrano w Klon Studio, zacząłem się zastanawiać, kogo Spirits Way klonuje. Szczęśliwie, nikogo nie klonują, choć trochę zapożyczeń słychać. Na przykład Cannibal Corpse, Suffocation czy nawet naszej Traumy z okresu „Suffocated In Slumber”. Jest brutalnie i mięsiście na debiutanckim krążku Warszawiaków i to w zasadzie przez cały czas, jedynie gdzie niegdzie kapela zwolni deko. Z tym, że proszę nie brać tego albumu za ten ultraszybki naszpikowany jedynie blastami death metal – jest brutalnie, nawet czasem się prosiakopodobne growle, ale równocześnie jest bardziej klasycznie, a nie przegięcie na maksa z blastami i szybkością. W zasadzie nawet to trudno mi stwierdzić, czy to jest pełnowymiarowy krążek, czy EP – pięć utworów to nie wiele, a i czas trwania to zaledwie dwadzieścia minut z niewielkim hakiem.

Jest sprawnie i morderczo, jednak przyznam, że nie jest to coś co zwaliłoby mnie z nóg pierwszym uderzeniem. „Brainless Puppets Are Enslaved” to kolejny porządny, rzemieślniczy krążek z polskiego piekiełka – choć rokujący bardzo dobrze na przyszłość.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Intro  
2. My Funeral  
3. Mortal Choice  
4. Melody of Chaos  
5. Hordes of Slaves  
6. Breaking the Chains  
7. Outro
Autor

12148 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *