Sphere „Mindless Mass”

Sphere Mindless MassWydawca: Deformeathing Productions

Trzecia płyta Sphere. A wydawało mi się, że przedwczoraj recenzowałem „Homo Hereticus”, hehe. Do dzieła więc!

Ok, tym razem warszawiacy dostarczają nam czternaście numerów i jeśli mogę to stwierdzić już na wstępie – muzycznie niewiele się zmieniło. Metal śmierci w wykonaniu Sphere to nie jest coś wybitnie oldskulowego, nie jest przesurowe – przeciwnie, całość brzmi bardzo dobrze, mięsiście i słychać, że panowie trzymają rękę na pulsie światowej sceny death metalowej. Jest to death metal. Brutalny, szybki, kiedy trzeba połamany, a kiedy indziej łamiący nosy. Mielą panowie, mielą. Słucha się tego dobrze, pomimo że akurat ten death metal nie jest moim ulubionym death metalem. Zakładam, że rozumiecie o co mi chodzi? Wolę więcej piwnicy i grobowców, choć przyznaję, że „Mindless Mass” buja tak jak lubię. Same numery też nie są jakieś przesadnie długie – , jedynym minusem jest jednak to, że jest ich za dużo, przez co krążek sięga pięćdziesięciu minut długości. No, osobiście wolę krótsze albumy. Z drugiej strony – deathmetalian wpierdolu, który tu panowie wypreparowali działa dobrze, nie tylko w warunkach studyjnych. Słyszałem te numery również w wersji live i tam również się sprawdzały. A wiadomo, że było nie było – koncert to taki swoisty test przecież.

Ok, no to już mam nadzieję wiecie, o co chodzi na nowym albumie Sphere. Jest dobrze, death metalowo, bez udziwnień. Powinno się spodobać.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Come to Us!    
2. Baptism    
3. Society Foetus    
4. Spider’s Web    
5. Retaliation    
6. Let to Live    
7. Cage of Conformity    
8. Leash    
9. Mindless Mass    
10. Golden Calf Sculpture    
11. Red Hood    
12. Manifesto    
13. Spring Lullaby    
14. I Am the Cross

 

Autor

11484 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *