Sonic Reign „Monument in Black”

Wydawca: Apostasy Records

Tak samo jak w szkole tak i na studiach ściąganie jest zabronione, ale każdy wie, że się odbywa. Sztuka polega na tym, żeby nikt się nie zorientował i żeby nasze dzieło wyglądało na w miarę oryginalne.

Są ludzie, którzy tą technikę opracowali do perfekcji a są i tacy, którzy zdecydowanie powinni się tego nauczyć… Niemcy z Sonic Reign dostają ode mnie słabą ocenę, bo sporą cześć swojej płyty sobie po prostu pożyczali od innych i nieco tylko pozmieniali tak żeby zasłużyć sobie na 3 z dwoma minusami hehe. „Monument in Black” do drugi materiał Niemców, ale raczej z pierwszym nie mam wielkiej ochoty się zapoznać wiec porównań nie będzie. Teraz może nieco o muzyce. Jeszcze pierwsze dźwięki mi się z niczym nie skojarzyły, ot taki zwyczajny, rozrywkowy Black Metal, ale im dalej w las tym więcej gówien jak zwykł mawiać mój dziadek. Nawet dla osoby ze sporymi ubytkami słuchu skojarzenia z dokonaniami Satyricon będą oczywiste. Chyba Niemcom bardzo spodobały się ostatnie płyty Satyra i Frosta, bo kalkują z nich ile wlezie. Podobna konstrukcja utworów, podobne brzmienie gitar a nawet wokal dość jednoznacznie udający Satyra. Ja rozumiem, że ktoś się inspiruje, nie mam nic przeciwko korzystania z dokonań wielkich tego świata, ale takie ewidentne zrzyny zasługują na pełne potępienie. Płyta nie jest zła, ale jak jej słucham to mi się aż coś obluzowuje pod deklem: jak można tak bezczelnie kopiować czyjś styl? No jak? A może ważniejsze pytanie: Po co? Nie wierze, że chłopaki nie mają własnych pomysłów, grać umieją to, o co kurwa chodzi?

Zmieszałem z błotem, ale ja na studiach nie zaliczałem egzaminów, na których odpowiedzi na pytania słowo w słowo przepisałem z książek. Niemcy u mnie też by oblali, ale jestem człowiekiem wyrozumiałym. Ledwie zaliczone.

Ocena =3/10

Tracklist:

1. Abhorrence Vs. Scum  
2. Clouds Above the Desert  
3. The Whisperer in the Dark  
4. Monument in Black  
5. A Doctrine Unreachable  
6. Daily Nightmare Injected  
7. Soul Flagellation
Autor

867 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *