Slaves of Evil „Madness of Silence”

Slaves of Evil Madness of SilenceTo pierwsze wydawnictwo w ogóle, które ukazało się z logiem Slaves of Evil. I muszę powiedzieć, że zrobiło na mnie całkiem niezłe wrażenie.

Trio z Dąbrowy Górniczej przykłada wagę do szczegółów, bo ich debiut, „Madness of Silence” wydany jest bardzo starannie. Powiem Wam, że to się liczy w czasach, gdy zespół wysyła Ci link do bandcampa i pisze „posłuchaj se on-line i zrecenzuj” albo wysyła nieopisany cdr. Więc tu chłopaki mają plus na starcie. Ale, ale – jestem czujny i wiem, że czasem takie plusy są po to, by przysłonić minusy. Ale nie – Slaves of Evil naparza bardzo przyzwoitym death metalem – brutalnym, potężnie brzmiącym. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani wcześniejszego Immolation, Deicide, Krisiun czy Rebaelliun. Innymi słowy – wpierdol gwarantowany. Trio sprawnie masakruje nasze narządy słuchu – przyznam, że od dość dawna nie miałem okazji wysłuchać polskiej płyty death metalowej, która brzmiałaby tak dobrze. Slaves of Evil nie wyróżnia się przy tym jakimś nieznanym dotychczas podejściem do death metalowej tematyki, przeciwnie – każdy z tych dźwięków został już zagrany wiele, wiele razy… Taki wokal na przykład kojarzy mi się cholernie z Adamem z Hate, zanim jeszcze na potęgę zaczęli rżnąć z Behemoth. I właśnie tak jak kiedyś Hate nie grał nic oryginalnego, a jednak było to dobre, tak dziś to samo ciśnie mi się na myśl gdy słucham „Madness of Silence”.

Zasadniczo, pierwszy atak jaki przypuścili Slaves of Evil pod względem muzycznym jest bardzo udany. Długo zastanawiałem sie nad oceną, czy aby nie na wyrost – no ale cóż, obdarzam ich kredytem zaufania, jak coś spierdolą to się obrażę.

Ocena: 8/10

Autor

12148 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *