Slav "Slavic Obscure Metal"

Slav Slavic Obscure MetalWydawca: Putrid Cult

Slav przyzwyczaił nas do dwóch rzeczy – szybkiego wydawania swoich materiałów i niechęci do rozwoju. Czy regułę tę zachowa i w odniesieniu do debiutu? Czy nada wszystko brzmi obskurnie i podle? Czy odrzuci to przeciętnego kuca?

Odpowiedź na wszystkie pytania brzmi „tak”. W zasadzie odkąd pamiętam, muzyka Slav opiera się na podobnym schemacie. Jednostajne tempo, trzy – cztery riffy w utworze i tak sobie leci ta muzyka. Choć przyznam, że przy pięcioipółmiutowym wałku takie rozwiązanie może trochę męczyć – idealne byłyby tu dwie – trzy minuty. Ale gdy dostajemy dwa instrumentalne potwory ponad dziesięć minut każdy… Cóż, nie wszyscy się zapewne uśmiechną. Właśnie – niby na Slav się pomstuje, ale jak już przyjdzie co do czego, to słucham i nie boli mnie ta muzyka, hehe… Ja lubię prymitywizm, co podkreślam chyba przy każdej recenzji tego projektu, więc taki ultra kamieniołomiczny black/thrash również przełknę. Zastanawiam się tylko skąd bierze się takich 250 maniaków, którzy kupią sobie „Slavic Obscure Metal”, bo do tylu limitowana jest ta taśma – ja przynajmniej mało kiedy takie osoby spotykam, no ale świat jest wielki, więc gdzieś tam się to upchnie, hehe. Wszak kilku amatorów uproszczonego do bólu Hellhammer zawsze się znajdzie.

Slav trzyma się „reguły 3xp” – prostota, piwnica, prymitywizm. Skoro muzykom z tym dobrze, to ja nie widzę przeszkód, by kontynuowali to co robią. Jest tak tak zwykle – tylko dla wybranych, heh.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Obozy mroku  
2. Spopieleni  
3. Powstanie  
4. Twilight of the Beast  
5. Night Torches  
6. Unperturbed  
7. Bloody Strings
8. Funeral Sun

 

Autor

11964 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *