Skelator “Death To All Nations”

Wydawca: Metal On Metal Records

Jak byłem mały i oglądałem „He-Mana” to nigdy nie wstawiałem się za tym wymuskanym blondynem, rodem z parady równości. Zawsze wolałem, żeby wygrał Szkieletor. Wtedy się to nie udawało, no ale w końcu los się odwrócił.

Bo oto i amerykański Skelator powrócił w glorii i chwale, by mieczem obusiecznym krzewić jedynie prawdziwą wiarę heavy metalową. I jak to prawdziwi Amerykanie – wszystkim obcym nacjom nie życza najlepiej (z drugiej strony mogliby być i Polakami…). „Death To All Nations” już od pierwszych sekund zawładnął moim umysłem, wdarł się we wszystkie jego zakamarki i od tego czasu chodzę i nucę różne takie fragmenty z tego krążka. Bo jak ich nie nucić, powiedzcie mi?! Heavy metal a’la Manowar czy Iron Maiden – może proste porównanie, ale zasadniczo trafne. Niekiedy nawet bardzo, zwłaszcza gdy taki bodajże „Victory (Henry V)” kojarzy mi się melodycznie z „The Evil That Man Do”. I jak tu nie klęknąć, co? Oczywiście mamy tu pewien kanon heavy metalu, czyli chórki, podniosły głos czasem przechodzący w pisk, zadziorne i melodyjne zarazem riffy, trochę bardziej majestatycznych fragmentów. Genialnych solówek. No i co tam jeszcze ma świetna heavy metalowa płyta. Skelator rżnie hejwi aż miło, iskry lecą i nie wiem, czy to od muzyki, czy od skrzyżowanych mieczy? Są i trochę lżejsze kawałki, mające bardziej hard rockowy feeling w stylu niektórych kawałków Judas Priest, jak „Stand Up (For Rock And Roll)”, gdzie gardłowy nieźle imituje Halforda. Sami widzicie, że na „Death To All Nations” same plusy. I rzekłbym, cytując Ryszarda Ochuckiego, żebyście pamiętali, aby te plusy nie przysłoniły Wam minusów, ale jest jeden problem. Nie widzę tu żadnych minusów.

W końcu moje dziecięce marzenia się spełniły i Skelator wygrał bitwę. I zdaje mi się, że tych wygranych walk będzie coraz więcej. Tylko jak wszystkie nacje w końcu pomrą, to kto będzie następny? No przecież, że Eternia…

Ocena: 9,5/10

Tracklist:

1. Birth Of Steel
2. The Truth
3. Victory (Henry V)
4. Circle Of Bloodshed
5. Symphony Of The Night
6. For Death And Glory
7. Stand Up (For Rock And Roll)
8. Death To All Nations

Autor

12283 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *