Sinful Carrion „Just-World Hypothesis”

sinf

 

Kontakt: Sinful Carrion

Czasem temu jakiś miałem możliwość zapoznania się z debiutanckim materiałem tego zespołu. W sumie to ich chyba nawet pochwaliłem, chociaż narzekałem na rodzaj muzyki jaki sobie upatrzyli. Minęło parę lat i o to zostałem uszczęśliwiony pełnowymiarowym debiutem Sinful Carrion. Co się zmieniło?

Na pewno nie podejście zespołu, ale i moje do rodzaju muzyki. Oni chcą go grać. Ja nie chce tego słuchać. Oni robią to całkiem dobrze, ja kiedy skończę tę recenzję, też osiągnę świetne wyniki w unikaniu takiej muzyki. Sinful Carrion gra sobie death metal. Nie taki zwykły jednak jak myślicie. Otóż jest on raczej na modłę nową, niż piwniczną. Nie unikają też jakiś tam nawiązań corowych, chociaż nie żeby jakoś specjalnie były one wkurwiające. Death metal w wykonaniu Sinful Carrion jest poukładany, przemyślany i odegrany naprawdę dobrze. Umiejętności są, solówki czeszą, fajna perkusja i nawet wokal daje radę. Sporo tu melodii, ale jak się uprze człowiek, to i ciężar się znajdzie. Nie spodziewajcie się jednak wolnych, zgniatających kompozycji. Trochę biednie za to z brzmieniem. Chyba jednak za mocno wystawiona w przód perkusja. Ale może się nie znam. Czasem też mi się to zlewa i całość robi się taka bez wyrazu. I to w zasadzie tyle co mam do powiedzenia na temat długograja Sinful Carrion. Nie wiele w sumie, ale też i nie znajduję w tej muzyce nic dla siebie. Jeśli jednak w takim graniu gustujecie, to pewnie Wam się pełnowymiarowy debiut zespołu spodoba.

Nie napiszę, czy zespół ma jakąś dalszą perspektywę, albo że na pewno jej nie ma. Nie dam im również promyka nadziei słowami „że zmierzają ku sławie, tonom koksu i groopies liczonym w setkach. Tak szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia gdzie zmierzają. Grają na przyzwoitym poziomie, ale czy coś z tego będzie w przyszłości? Nie mam pojęcia.

Ocena: 7/10

Tracklist:

01.Cathexis
02.Cargo
03.To Mr Nobody
04.Divine Intervention
05.Just-World Hypothesis
06.Lazarus
07.Human Backup
08.Collision Course

Autor

3794 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *