SickNest „Reality Imprisoned”

sicknest„Ojoj”, jak to mówią w dobranockach. Taka była moja pierwsza reakcja po zapoznaniu się z najnowszym dziełem SickNest – kapeli ze Śląska, poruszającej się w klimatach „metal/experimental/progresive”.

To cytat z ich profilu na fejsbuku. Zasadniczo jest on prawdziwy, co dla mnie i dla osób o zbliżonym guście do mojego – nie jest dobrą wiadomością. Bo nie lubię. Bo mnie nudzi. Bo jest za miętka. No i faktycznie – takie odczucia pozostają cały czas po obcowaniu z „Reality Imprisoned”. Osiem numerów opartych na powiedzmy to death/thrash metalowym brzmieniu z dodatkiem sporej ilości klawiszy i heavy metalowej stylistyki. Na bogato tu obrodziło klawiszkami, na bogato. Kombinowania też jest tu od groma, zmian tempa, wyścigów po gryfie i tak dalej. Ogólnie, panowie pewnie chcą zabrzmieć nowocześnie. Gdzieś tam w czaszce odbija się echem Machine Head z ich najgorszego okresu, In Flames, kiedy indziej z nowym wcieleniem Turbo i innymi takimi wynalazkami, które są całkowicie poza grupą moich zainteresowań. Pewnie młodsi słuchacze, lub ci co nie lubią jak „nic nie słychać, ino łomot” mogą na SickNest ucho zawiesić, ale podejrzewam, że tylko oni. Ba. Puściłem kilku znajomym i moje przypuszczenia potwierdziły się empirycznie. Zespołów pokroju SickNest jest multum, grają na spędach dla dwudziestu znajomych, czasem wepchną się gdzieś na jakiś większy koncert, ale zasadniczo świetlanej przyszłości tu nie wróżę.

Takie sobie nowoczesne harce na gitarce, rzecz od moich gustów bardzo odległa. Nie znajdują tutaj niczego ciekawego, wszystko gdzieś tam słyszałem i tak dalej i tak dalej.

Ocena: 3/10

01. Addiction

02. Trapped Inside

03. My Reality

04. Kill or be Killed

05. Widow’s Eyes

06. Enigma

07. SickNest

08. Asylum

Autor

12012 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *