Shroud of Despondency “Dark Meditations In Monastic Seclusion”

Kontakt: Shroud Of Despondency

No bez jaj, ktoś chyba próbuje sprawdzić, gdzie leżą granice mojej wytrzymałości. I robi to za pomocą nowego albumu Shroud Of Despondency. Ale ja się nie dam.

Bo jeśli myślicie, że miks rzeczy które do siebie raczej nie pasują zrobi na mnie wrażenie, to się kurwa mylicie. Na drugim krążku zatytułowanym górnolotnie „Dark Meditations In Monastic Seclusion” Amerykanie upchnęli co się dało. I tak więc, usłyszymy tu ogniskowe ballady na gitarze akustycznej („Flicker Of The Ardent Light” i „Looking Out, Seeing One Last Ray of Light”), oazowe zaśpiewy (końcówka wspomnianego albumu), instrumentalne bicie w bongosy z jakim mamy do czynienia na większości głównych deptaków, z tym, że tam robi to woodstockowa młodzież („Sybil”), trochę smyczków i grzechotek, trochę wzniosłego black metalu spod znaku późnego Bathory, a reszta to agresywny black metal pod norweską scenę. Znajdziemy też deklamację jakiegoś faceta, jak to mu źle i niedobrze, czyli motyw który słyszeliśmy na którejś tam z płyt Shining. Wspomniane przeze mnie motywy przeplatają się jak koronka w serwetce i są równie pozbawione gustu. I ciągnie się przez niecałą godzinę. W zasadzie to się nie dziwię, że nikt nie był chętny do wydania albumu Shroud Of Despondency. Dziwię się sobie, że wytrzymałem z tym krążkiem cztery sesje, by znaleźć w nim cokolwiek, co podciągnie mu ocenę. I gdyby zespół wydał epkę złożoną z samego black metalowego łomotu (i to okrojonego w sporym stopniu), byłoby zajebiście. Ale że mieli dużo pomysłów i ulepili z tego gówna cały album, to już ich problem.

Jeśli macie ochotę na mroczne medytacje w klasztornej pustelni, wstąpcie kurwa do karmelitów bosych, ale omijajcie z daleka ten krążek. Państwo wówczas opłaci wam życie i przy odrobinie szczęscia rozpieprzymy tą chlewnię od środka.

Ocena: 3/10

Tracklist:

1. Looking Out, Seeing One Last Ray of Light
2. Homo Homini Lupus
3. Parting Of The Way
4. Sybil
5. Sullen Murmur Oppressive Stillness
6. Flicker Of The Ardent Light
7. To Glisten In All The Colors Of Distress

Shroud Of Despondency

Autor

12245 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *