Shredlust „Demo”

Wydawca: Shredlust

Sam się o tę płytę prosiłem. Jak sobie wyprosiłem, tak sobie dostałem. Ładnie wydany cedek. Można jak widać się postarać, a nie słać promo w mp3, bo „takie drogie znaczki teraz”. Niestety jednak – tak jak „ładnie” to wydane, tak też dokładnie ona brzmi.

Nie zrozumcie mnie źle. Płyta nie jest słaba, a nawet – jak na demo – całkiem dobra, tak pod względem technicznym, jak i pomysłu na nią. Spełniają też te 3 kawałki, istotę demówki w moim prywatnym mniemaniu. Wzbudzają zainteresowanie i apetyt na więcej. Fani Shredlust mogą w tym momencie skończyć już czytać recenzję, bo dalej może zaboleć. Trochę tu thrashu, a trochę heavy. Dużo melodii i jakiś takich dziwnych pomysłów. Zgadzam się z opinią, że nie jest to płyta przeznaczona dla metalowych ortodoksów. Dla mnie na przykład, to jest jakieś takie grzeczne. Panowie, kurwa, macie podejrzewam średnio po 20 lat. W tym czasie wszystko irytuje. Buntować się trzeba, skakać, biegać, napierdalać. I przenosić to na swoją muzykę. A tu tego nie ma. Okej, pomysł macie, ale to brzmi tak jakbyście się bali zejść ze ścieżki, bo tam chaszcze, a co gorzej gwałcić mogą. Nie musicie zmieniać swoich muzycznych upodobań, czy image. Nawet tego co gracie nie musicie jakoś specjalnie modyfikować, ale dodajcie do tego szczyptę wkurwienia, a to Wam doda wiarygodności i mocy. Bo obecnie brzmi tak, jakbyście mieli spore niedobory żelaza.

Nie wiem w którą stronę pójdzie muzyka Shredlust, ale mam nadzieję, że w jedynie słuszną, bo młoda krew by się tej muzyce przydała.

Ocena: 5/10

Tracklist:

01. Rage

02. This is War

03. The Third

Autor

3811 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

3 komentarze

  • brak żelaza w metalu… to faktycznie spory nietakt ze strony Shredlust;-)

  • Po prostu chłopacy tak brzmią 😉
    są młodzi, dużo przed nimi, ale nie ma też sensu wymagać od nich nie wiadomo jak czarnego grania, skoro sami nie czują się w nim dobrze, i nawet tak nie chcą może grać?

  • Tomku chłopaki chcą brzmieć tak słodko-niemęsko ? To po co im recenzje w zinach zajmujących się metalem 😉 Młodzi są i chyba w studiu nie do końca mieli pod kontrolą realizację tego materiału, trzeba dać im jednak szansę bo ich granie jest bardzo poprawne .Ale kużwa nie do krainy łagodności i cukru prowadzi droga…. i chłopaki za pewne to wiedą. I się poprawią 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *