Shadow of the Torturer “Marching into Chaos”

Wydawca: Memento Mori Productions

Z tą płytą to jest tak, że kapela nagrała ją w 2009 roku, ale nie była zadowolona z brzmienia, więc weszła do studia raz jeszcze. I to ten drugi efekt właśnie kręci się w moim odtwarzaczu.

A mowa o Shadow Of The Torturer i ich hmmm… drugim debiucie, hehe (widzisz Marek, a jednak jest coś takiego, hehe!) zatytułowanym „Marching Into Chaos”.Trio wraz z tym krążkiem przynosi nam potężną (tak, to bardzo dobre słowo w odniesieniu do tego materiału) dawkę apokaliptycznego doom metalu. Kurewsko powolne riffy ciągną się, zasysając wszystko dookoła. Na przykładzie Karla, który nagrywał tutaj bębny można stwierdzić, że fizyczny w doom metalowym zespole to ma klawe życie, bo gość raczej się nie męczy, miarowo uderza w swój zestaw, nie przyspieszając ani na moment. Gitary są zajebiście ciężkie, ale nawet przy takim ciężarze melodie, jakie znajdziemy na „Marching Into Chaos” są łykane przeze mnie bez popitki. Ta płyta nie ma słabego momentu, ale najjaśniejszym jej punktem jest chyba wieńczący całość dziewiętnastominutowy moloch „Alchemy of Nine Dimensions”. To jak ten zespół kreuje swoje wizje w tym numerze woła o owację na klęcząco! Po trzecim odsłuchu tej płyty byłem tak zgnieciony, że głowa mała. I dopiero przy trzecim odsłuchu wyłapałem, że numer czwarty na tym krążku to cover Black Sabbath – kapela przerobiła go totalnie na swoją modłę, wyszło to genialnie i kurewsko ciężko.

Cały krążek mógłbym zresztą streścić w tych słowach. Normalnie doom metal lubię, ale rzadko kiedy rzuca mnie na kolana tak jak zrobił to Shadow Of The Torturer. Płyta genialna, ocena w pełni zasłużona!

Ocena: 9,5/10

Tracklist:

1. Unbeknownst to All
2. The Walk
3. Alone at Night
4. Who Are You? (Black Sabbath cover)
5. Yaks of Sodom
6. Alchemy of Nine Dimensions
Autor

12493 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *