Severe Storm / Slavecrushing Tyrant “We Will Drown The Dawn in Blood”

 

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

Dawno się LSS do mnie nie odzywało, nawet podejrzewałem, że nasz trudny, acz wspaniały związek na odległość, został zerwany. Na szczęście, dowód miłości aż po grób w postaci niniejszego splitu, pojawił się któregoś zimowego dnia w mojej skrzynce. Jak go skomentowałem?

 

Severe Storm – bardziej majestatyczny w swoim wydźwięku, “zimny” black metal , ale nie odpychający. Slavecrushing Tyrant z kolei to wkurwienie i najprostsze środki – chociażby słyszalne w niekoniecznie skomplikowanych riffach – mające pokazać, kto i za co ma wpierdol i permanentny ban na życie. Ciężko mi jednoznacznie wybrać, który forma podoba mi się bardziej. Severe Storm zaczyna riffem – który zabijcie mnie jeśli czynię herezję, albo brak mi wiedzy – gdzieś już słyszałem. Uczucie to wręcz mnie pali. Kawałek numer dwa – jest dla mnie zdecydowanie najsłabszym elementem całości tego splitu. I racjonalnie nie jestem w stanie wytłumaczyć czemu, ale męczy mnie on po prostu. Dalej jest już tylko lepiej. Cześć Severe Storm balansuje muzycznie na tym poziomie chłodu i wynaturzenia w black metalu, który mi jak najbardziej odpowiada. Poza wspomnianym kawałkiem drugim. ST zdecydowanie punktuje u mnie dwoma pierwszymi kawałkami swojej części splitu. Remis, aczkolwiek ze wskazaniem na „The Fortress of Time”. Jak wspomniałem wcześniej, znajdziemy tutaj przede wszystkim proste środki muzycznego przekazu, co oczywiście nie oznacza, że muzyka jest prostacka. Dużą robotę w przypadku Slavecrushing Tyrant robi wokal o którego sposobie wylewania żalów można bez wątpienia powiedzieć „ekspresyjny”. Odnoszę wrażenie, że to druga część tego splitu jest bardziej „wkurwiona” i agresywna. Ale jak zaznaczyłem wcześniej, wydaje mi się że Severe Storm postawił na coś innego. Czy warto? Myślę, że tak. Nie jest to co prawda – przynajmniej z mojej perspektywy – płyta o której będzie mówiło się latami, ale miejsce w mojej kolekcji ma zapewnione.

 

Płyta wydana jest dość ascetycznie, ale zakładam celowe działanie. Okładka może nie powala, ale to muzyka jest tutaj najważniejsza. Zawsze można podczas słuchania, patrzeć dajmy na to na ścianę.

Ocena: SS 6.5/10 ST 7/10

Tracklist:

01. Severe Storm – Skuty Lodem Swiat
02. Severe Storm – Konigstiger
03. Severe Storm – Płonie Wiara Twoja
04. Severe Storm – Krzyż ,Który Dusi Mój Kraj
05. Severe Storm – Śmierć
06. Slavecrushing Tyrant – The Fortress of Time
07. Slavecrushing Tyrant – Snow on a Razor Wire
08. Slavecrushing Tyrant – The Awaekening
09. Slavecrushing Tyrant – As We Reconquer Our Lands

Autor

3825 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *