Serpent Throne „White Summer – Black Winter”

Wydawca: Translation Loss Records

Nazwa Serpent Throne do niedana nie mówiła mi zupełnie nic. Natrafiłem na ich wydawnictwo „White Summer – Black Winter” zupełnie przypadkowo – zabrałem na drogę do roboty parę promówek celem umilenia czasu, a w śród nich znalazł się ostatni materiał Amerykanów i przyznam szczerze, że już dobre parę dni towarzyszą mi te dźwięki nie tylko w drodze do roboty hehehe.

Gdzieś niedawno przeczytałem informacje, że Black Sabbath w oryginalnym składzie się jednak nie reaktywuje – było to do przewidzenia, niemniej jednak dzięki Serpent Throne dużo mniej się tym faktem przejąłem. Amerykanie grają bowiem hard rocka w iście starym stylu kojarzącego się nie tylko z wyżej wymienionym Black Sabbath, ale też z innymi wielkimi tych czasów. Dzięki „White Summer – Black Winter” mamy okazję przenieść się w świat czystych hard rockowych dźwięków i delektować się nimi do woli. Nic to nowego nie jest, chyba każdy z tych riffów został już nagrany niezliczoną ilość razy w mniej lub bardziej zmodyfikowanej postaci, ale nie ma to znaczenia, bo efekt jest naprawdę fajny. Słuchanie tego materiału sprawia sporą przyjemność, a dodatkową ciekawostką jest fakt, że muzyka ta pozbawiona jest warstwy wokalnej. Może wydać się to trochę dziwne, ale mi taki stan rzeczy bardzo odpowiada, ponieważ dzięki temu możemy się rozkoszować czystym rockowym warsztatem instrumentalnym, który w przypadku twórczości Amerykanów jest na naprawdę wysokim poziomie. Ale też nie tylko o umiejętności tu chodzi, a przede wszystkim o tak zwany nowocześnie filling – chłopaki czują klimat czasów minionych i potrafią go oddać słuchaczowi.

Ciężko oderwać się od tej płyty, bo za każdym razem coś nowego w niej znajduję. Nie da się powiedzieć o tym materiale, że jest genialny czy wybitny, ale słucha się tego bardzo przyjemnie. Polecam wszystkim lubiącym muzyczne podróże w czasie.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Headed For An Unmarked Grave
2. White Summer – Black Winter
3. Controlled By Lunar Forces
4. March Of The Druids
5. Riff Forest
6. Pagan Eclipse
7. Four Winds
8. Mushroom Cloud
9. Last Spark Of The Sun
Autor

783 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *