Serpent Spells “Mantras Within Ascending Fire”

Serpent Spells Mantras Within Ascending FireWydawca: Godz ov War Productions

Ostatnią rzeczą, która kojarzyć mi się będzie z Bangladeszem to scena metalowa. W sumie to dotychczas państwo to kojarzyło mi się tylko z tanią siłą roboczą wykonującą tanie podróbki modnych ciuszków. Czy jednak Serpent Spells może to zmienić?

Ano może. Ale zanim zacznę chłopaków chwalić, to – pamiętając, by plusy nie przysłoniły nam minusów – wytknę im to i owo. Nie rozumiem, po jakiego chuja robi się dwuminutwoe intro, na którym tak naprawdę nic nie słychać i co chwila człowiek sprawdza, czy coś się nie zacięło. Jakby od razu weszli na pełnej kurwie z „Piercing the Cervix of Nehemah” to bym nie musiał tu jęczeć w pierwszych dwóch zdaniach. Ale OK – mineło intro i dostajemy po ryju black/death metalem wydartym prosto spod ziemi, to jest z podziemia. Panowie nie pierdolą się w tańcu tylko rozdają buki pieszczochami na prawo i lewo, tak jak stara szkoła ich tego wyuczyła. W zasadzie to trudno oddzielić tu od siebie wpływy death metalowe od black metalowych, bo Serpent Spells najzwyczajniej w świecie porusza się pomiędzy nimi bardzo płynnie, tworząc iście jednolitą mieszankę, którą wstrzykują Wam jak truciznę. Mamy tu bowiem i krucze wokale i dość zimne riffy we wspomnianym , ale też mamy taki „Scourge Heretic Consecration”, gdzie riffy są bardziej death metalowe, solo też jakby leciało raczej w śmiercionośne rejony. A dostajemy też na koniec po pysku numerem tytułowym, który z kolei najbardziej kojarzy się niżej podpisanemu z Angelcorpse i innymi kapelami imć Helmkampa. Czyli tak naprawdę klasyczny, wynaszywkowany podziemniak na „Mantras Within Ascending Fire” znajdzie dla siebie sporo złego.

Ja też, tylko tak jakoś przyznam, że po którymś tam odsłuchu nie do końca chce mi się włączać ten minialbum raz jeszcze – jest porządny i kopie dupsko, ale póki co jeszcze czegoś mi brakuje do totalnej i bluźnierczej ejakulacji (pokadzę sobie, a co). Zdecydowanie jednak uważam, że warto zapoznać się z Serpent Spells.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Prism of Flesh (Entrance)
2. Piercing the Cervix of Nehemah
3. Scourge Heretic Consecration
4. Mantras Within Ascending Fire
Autor

12497 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *