Serpent Noir “Sanguis XI”

Wydawca: Daemon Worship Productions

Tej kapeli w ogóle wcześniej nie znałem. Bo i skąd, skoro recenzowana właśnie EP jest pierwszym wydawnictwem Serpent Noir w ogóle.

 

Ale zadowolony jestem piekielnie, że dane było poznać mi to greckie trio. Pięć numerów trwa niewiele ponad dwadzieścia minut, jednakże mamy tu do czynienia z black metalem na naprawdę wysokim poziomie. Raczej próżno szukać porównań do innych zespołów z greckiej sceny, chyba, że pod względem unikalnej atmosfery – „Sanguis XI” jest przepełniony negatywną energią, emanuje nienawiścią i mistycyzmem. Dzięki wprowadzonym tu i tam elementom inkantacji można by chyba zaklasyfikować ten zespół do nurtu religijnego black metalu – uważam, że nie jest to błędne zaszufladkowanie. Zajebiście podoba mi się produkcja tej płyty, bardzo mroczna, idealnie pasująca do muzyki, jaką para się Serpent Noir. Wokalista Kostas może pochwalić się dobrą barwą, całkiem wyraźną i zrozumiałą, ale przez to wcale nie mniej złowieszczą. Do tego zespół ma naprawdę wysokie zdolności kompozycjne, umie dobrze połączyć agresywne numery z psychodelicznymi dźwiękami mantry, jak w numerze piątym, podzielonym na dwie części lub ostatnim na płytce „The Eleventh Blood” – atmosfera, jaką kreują, naprawdę potrafi wciągnąć słuchacza do świata dźwięków Czarnego Węża.

 

Jak na pierwsze wydawnictwo „Sanguis XI” jest materiałem już dość dojrzałym, pokazującym, że Serpent Noir to zespół, który ma jasno wytyczone cele. Mam nadzieję, że kolejne propozycje potwierdzą moje słowa i nie zawiodą moich oczekiwań.

 

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Paroketh
2. Midnight Consciousness
3. Sorath Invocation
4. The Disputers
5. Ritualis Draconis Part I: Opening the Eye of Set / Part II: Rising of the Dragonforce
6. The Eleventh Blood
Autor

12483 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *