Serocs “The Next”

Serocs The NextWydawca: Comatose Music

Gdybym nie wiedział wcześniej, jaki rodzaj muzyki wykonuje Serocs, to sugerując się okładką stawiałbym na jakiś black/death metalowy wygar. A tu niespodzianka.

Serocs bowiem nakurwia na meksykańskiej ziemi brutalny i połamany death metal z riffami, które poprzestawiają Wam bebechy niczym zbyt ostre burrito. I o ile przepadam osobiście za wszelkimi ostrymi potrawami, tak brutalny death metal, jaki oferuje na „The Next” ten zespół nie jest najczęściej odtwarzanym przeze mnie gatunkiem muzycznym. Ale doceniam go, zwłaszcza, że czasem faktycznie nachodzi mnie na puszczenie jakiegoś sonicznego, obleczonego we flaki wpierdolu. I myślę, że Serocs do tego się nada. Nawał riffów na tym krążku jest doprawdy imponujący, cały czas coś się dzieje, tempo zmienia się po kilkanaście razy na minutę – jednym słowem esencja brutalnego i technicznego grzańska zawarta w ośmiu numerach. Ja wiem, że ta muzyka ma swoich zagorzałych fanów, więc nie martwię się o popyt na płytę Serocs. Meksykanie przykuwają moją uwagę kiedy trzeba, jednak nie przy każdym włączeniu „The Next” w odtwarzaczu – czasami po prostu jest to dla mnie zbyt skomplikowane i pogmatwane granie – wówczas nie ma chuja, nie podejdzie mi .

Jeśli jednak ktoś zaczyna dzień od Dying Fetus a kończy przy dźwiękach Nasum na przykład, to spoko – Serocs leży jak najbardziej w kręgu jego zainteresowań. Bo solidny album zawsze znajdzie słuchaczy.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. The Next
2. The Variable
3. Urban Terror
4. Weakness Fed the Fear
5. The Hellgramite Method
6. The Shining One
7. ChernoVile
8. Alienus Gignesthai
Autor

12493 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *