Serial Butcher „Brute Force Lobotomy”

Serial ButcherWydawca: Unique Leader Records

Powiem Wam szczerze, że zespoły brutal death metalowe w większości są  dla mnie podobne do siebie jak uchodźcy na granicy węgiersko – austriackiej. Taki Serial Butcher w ogóle od nich się jakoś nie wyróżnia na plus.

Co nie znaczy, że z miejsca neguję ich dokonanie jakim jest drugi krążek, zatytułowany „Brute Force Lobotomy”. Jest to bowiem porządna, brutalna napierdalanka, o dużym stopniu skomplikowania pod względem techniki. W skrócie ten album można by przedstawić jako zbiór świdrujących solówek, blastów, głębokich growlów, walcowatych zwolnień tempa, bujającego groove’u. Czasem zdarzy się, że któryś numer lekko się wyróżni na tle pozostałych, jak „Born on a Chopping Block”, gdzie pierwsze kilka sekund można określić mianem atmosferycznego wstępu, podobnie jak na przykład we „Fresh Frozen Females”. Ale po nim następuje już dobrze znana rzeźnia (zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym – bo trudno oczekiwać po zespole z tego nurtu, by rzygała o Szatanie albo zaletach sobotnich wypadów do dyskotek). Cóż, jak powiedziałem Serial Butcher na moje ucho niczym się nie wybija ponad tabuny rządnych krwi brutal deatah metalowych band, ale i nie ustępuje im w niczym na krok. Jest to po prostu solidny album, całkowicie przewidywalny i pozbawiony oryginalności. Jednak i tak wolę takie granie niż całkowicie przewidywalne i pozbawione oryginalności power metalowe pianie na przykład. Już taki jestem subiektywny chuj.

Jeśli po domu chodzisz w lekarskim kitlu, w piwnicy zamiast przetworów masz w słoikach kończyny w formalinie, a twoją ulubioną komedią romantyczną jest „Teksańska Masakra Piłą Łańcuchową” to Unique Leader Records właśnie dostarczyło idealny podkład na Twoją kolejną randkę. Martwa partnerka na pewno się nie skrzywi, hehe…

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Hypovolemic Shock

2. Sadistic Spare Parts Surgery

3. Brute Force Lobotomy

4. Born On A Chopping Block

5. Bowel Soup

6. Fresh Frozen Females

7. Flayed Human Skin

8. Facialized By A Flamethrower

9. Rusty Lawnmowing Massacre

10. Worm Buffet

 

Autor

11631 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *