Serenity Dies „Hacksawcracy”

Kontakt: Serenity Dies’ MySpace

No dobra. Chętnie odwiedziłbym chłopaków z Serenity Dies. Zwłaszcza teraz, kiedy jest lato. I to nie dlatego, że grają thrash a ze mnie taki męski groupie. Po prostu – kto z Was nie przejechałby się na Malediwy?

A z tym thrash metalem to jest tak. No niby jest, ale taki w ogóle nie pod mój gust. Bo na moje ucho Serenity Dies czerpią sporo z takich „thrash” metalowych kapel jak Machine Head, ciut Pantery i niemiało Megadeth. Tylko, że odwołania do ekpiy Mustaine’a dotyczą mało chwalebnego okresu dla tej kapeli, bo to takie pitu pitu pod „Risk” albo „Cryptic Writings”. Na „Hacksawcracy” znajdują się lepsze kawałki jak „Dystopian Law”, który jest silnie inspirowany thrash metalem z takiego pomnika jak „Countdown to Extinction”. Ale to tylko jeden utwór z sześciu. Pozostałe, jak już powiedziałem, mają swoje lepsze i gorsze fragmenty. Na przykład nie mogę w ogóle zrozumieć po jakiego wała kapela wstawia słodkie refreny zerżnięte od metalcore’owych kapel z trzeciej ligi? No posłuchajcie sobie takiego „Psycho Ride”, w którym notabene udziela się kolo z Anthrax. Ręce opadają. Pomijam fakt, że nie lubię takiego grania, ale to po prostu nie wypada dobrze. Ale jak widzę, ktoś tu ma światowe aspiracje, więc nie może ot tak napierdalać, bo w telewizji nie puszczą. Sęk w tym, że druga Metallica nieprędko zobaczy światło dzienne.

Sprawa jest prosta. „Hacksawcracy” została wyprodukowana z topowym człowiekiem za gałkami, z gośćmi z dużych kapel i niestety zbytnio pod gusta młodej publiki. Sami odpowiedzcie sobie po co. Jak dla mnie – żadnego „wow”.

Ocena: 5,5/10

Tracklist:

1. Bullet Reign
2. Psycho Ride
3. In Devil’s Symmetry
4. Blood Serenade
5. Hacksawcracy
6. Dystopian Law
Autor

11604 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *