Seher “Nachzehrer”

Seher NachzehrerWydawca: Totenmusik

I znów black metal. Tym razem z Niemiec, które kolebką tej muzyki przecież nie są, a i jakoś wielu zajebistych kapel stamtąd do nas nie przywiało. Jak więc będzie z Seher?

Z Seher jest tak, że w sumie to sam nie mam pojęcia. „Nachzeher”, bo tak zatytułowali swój debiut, to cztery numery osadzone w zimnym, klasycznym stylu. Nie powiem, żeby kapela była zaprzysięgłymi minimalistami, bo każdy z nich to niemal dziesięć minut muzyki. I tu już moja pierwsza obawa – czy Seher podoła stworzeniu takich kompozycji, żeby mnie nie zanudziły? Połowicznie. Czasem rzeczywiście wykręcą dobry zapadający w pamięć riff, jak ten w otwierającym całość kawałku tytułowym. Mamy też niemało spokojnych fragmentów. Na przykłąd w takim „Geist” przez pierwsze cztery minuty powtarza się jeden motyw grany bez przesterów, czysto, niemal ładnie. Tylko, że dość nudno. Przyznam, że kojarzy mi się to z… Metalliką, hehe… Coś ala wstęp do „The Call Of Ktulu”, tylko bardzo przeciągnięty. Szczerze, to jednak nie powala, a na dłuższą metę nuży. I nic Wam nie da kawa. Ani druga. Piasek w klepsydrze się przesiewa, a tu się nawet drugi numer nie skończył. I zaczął trzeci, a tu przeprawa podobna. Jedenaście minut – powoli, ciągnie się, czasem przyspieszy… zasadniczo Seher to taki black metal o depresyjnym odcieniu, lecz nie do końca. Ale to nie ma znaczenia – jest w większości to nudne. Do tego wydawca do tej wersji dodał „Demo 2015” – tutaj Seher grał bardziej klasycznie – szybciej, surowiej, mniej było elementów DSBM. Zaś w przypadku „Ader” jest podobnie jak w „Geist”… czyli jakiś tam pomysł na siebie mają, tylko że on do mnie nie trafia.

Może gdyby za oknem było szaro i ponuro to co innego, ale jak katuję już „Nachzerer” od półtora miesiąca, dziś mamy niemal trzydzieści stopni a po mieście takie dupeczki się kręcą, że ostatnie na co mam ochotę to ślęczenie i nudzenie się przy Seher. Jest to jednak nudny i przeciętny materiał.

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. Nachzehrer
2. Geist
3. Mensch
4. Donner
5. Der Seher
6. Ader
7. Frost
Autor

12489 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *