Scylla „Pestilence, War, Famine and Death”

Dostaliśmy do recenzji krążek zespołu co zowie się Scylla. Poszukałem na Metal Archives – nie ma. Dodam – myślę sobie. Chcę dodać, a tu mi pisze, że Scylla jest na ich „blacklist”. Zastanawiałem się, o co chodzi.

Doszedłem do wniosku, że dla panów włodarzy problemem musi być gatunkowy eklektyzm prezentowany przez Scylla. Bo faktycznie, trudno sklasyfikować ich półkę muzyczną, a i sam opis muzyki pióra członków zespołu nic nie wnosi. Po fotkach nastawiałem się na coś w rodzaju deathcore’a czy czegoś w ten deseń i zasadniczo jest to na pewno jeden z mocniejszych filarów w twórczości Szczecinian. Choć, powiem brzydko – w kwestii wpływów u Scylla jest nasrane jak w cygańskim przedszkolu. I niestety, ilość inspiracji nie przechodzi jak dla mnie w jakość muzyki. Ta co prawda nie jest zła, jednak w mój gust nie trafia (niech mi ktoś zaraz napisze, że recenzent powinien być obiektywny, to go kurwa zastrzelę śmiechem i każe wypierdalać), pomimo że doceniam niezaprzeczalny ciężar i chęć kombinowania. Chwilami death metalowe walce mieszają się z lekko-industrialny posmak Fear Factory, a kiedy indziej – i tu już przeginają pałkie – metalcore’owe melodie („Miss Takes” czy „Executioners” ). Niestety, takich fragmentów jest więcej i działają one na mnie jak płachta na byka. No cóż, każdy ma coś na co reaguje alergią, a to jest dokładnie powód moich wysypek i swędzenia. Niestety, im dalej w las tym więcej puszek, więc im dłużej słucham tej płyty, tym bardziej mam dość twórczości Scylla. I nawet z czasem to początkowe pierdolnięcie zaczyna słabnąć, jakby zespół chciał postawić tylko na pierwszy efekt, a dalej to jakoś już będzie. Niestety, nie na każdego działa taka taktyka.

Pestilence, War, Famine and Death” to krążek solidny, acz raczej przeciętny, a dodatkowo – nie z mojego sortu. Scylla kieruje swoją muzykę raczej do tych „z otwartymi umysłami”, wolących nowocześniejsze klimaty. Więc my w Chaos Vault odpadamy.

Ocena: 6/10

Tracklist:

01. The Anthem Of Lost
02. Hate Breeds Hate
03. Enough Of Lies
04. Meet My Dark Side
05. Reaching The End
06. The Grey
07. Miss Takes
08. Stalemate
09. Executioners (gościnnie Michał Piesiak, Materia)
10. We Can Be Legends
11. Disillusioned MMXII (gościnnie Kamil Zieliński, Diamonds and Guns)

Autor

11335 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *