Sawhill Sacrifice „Deus Humana Satanas”

Wydawca: Violent Journey Records

Coś ostatnio nie mam szczęścia do promówek, postanowiłem dać szansę zespołom, których nie znałem, a niestety się zawiodłem i to niejednokrotnie. Po takich doświadczeniach mam ochotę po prostu wracać do płyt już mi znanych i lubianych. Ale jednak czasem trzeba spełnić nieprzyjemny obowiązek i napisać kilka niepochlebnych słów na temat jakiejś kapeli.

Dziś dostanie się Finom z Sawhill Sacrifice, który postanowili wystawić moje nerwy na próbę za pomocą debiutu „Deus Humana Satanas”. Napiszę od razu, że dawno w moje ręce nie trafiła płyta, która by zawierała aż tak sztampowy do bólu Black Metal jak ta. Po prostu zabrane są na niej dość proste patenty, z których ulepionych jest siedem numerów, które z kolei mnie nie są wstanie niczym zainteresować. Motywy odegrane już tysiąc razy, powielone kropka w kropkę i w dodatku nieciekawe. Ja wiem, że w Black Metalu nie chodzi o innowacyjność, ale o szatana, ale: „Nosz kurwa…” Muzycy coś tam jednak próbują wprowadzić ciekawego żeby każdy kawałek nie brzmiał tak samo. Miejscami pojawia się drugi wokal, bardziej głęboki, który wyłania się gdzieś tam w tle, ale ni jak nie zmienia słabizny bijącej od tej muzyki. Ostatni numer taż zawiera próbę odświeżenia nieco brzmienia poprzez dodanie podobnie wyświechtanego patentu w Black Metalu, czyli chóralnych zaśpiewów. Ale po raz kolejny próba okazała się daremna i nie podniosło to ani o jotę punktacji końcowej.

Mnie ta płyta wynudziła i nie dostarczyła mi żadnych większych uniesień. Mało tego, uważam czas spędzony przy dźwiękach generowanych przez Sawhill Sacrifice za raczej stracony. Na półce „Deus Humana Satanas” postawią sobie prawdopodobnie jedynie bezkrytyczni fani Black Metalu oraz koledzy członków kapeli.

Ocena: 4/10

Tracklist:

1. Void  
2. Unhola  
3. Wendigo  
4. God in Man  
5. Slow Black Rain  
6. Great Ones  
7. Solution

 

Autor

848 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *