Sarinvomit “Malignant Thermonuclear Supremacy”

 

Wydawca: Deathrune Records

Sarinvomit poznałem przy okazji Persecutory, bo odpowiedzialny za wokale w obu kapelach Çağatay zareklamował mi ten twór, który właśnie wydał swój debiutancki album. Biorąc pod uwagę, jak dojebanym albumem jest nowe Persecutory, nie mogłem przejść obojętnie i koło Sarinvomit.

Jak już rzekłem, „Malignant Thermonuclear Supremacy” to debiut Turków, który trwa dokładnie trzy kwadranse, zaś moim zdaniem mijają one cholernie szybko. Sarinvomit zdawać by się mogło, porusza się w gatunku zwanym war metal – a przynajmniej tak sobie myślałem, zanim odpaliłem ich album. No jednak było to mylne założenie, ponieważ ten ich black/death metal ma lekko inny klimat. Oczywiście są tu chwile sonicznego napierdolu w których przeciętny fan Batushki nie wie gdzie się schować, ale czasem kwartet zwolni i odleci bardziej w stronę black metalu spod znaku… hm… No czasem mi się to z Medico Peste kojarzy, kiedy indziej z takim Bölzer (charakterystyczne, czyste zaśpiewy na przykład w takim „Perishing in Eternal Void”). Za to moim zdaniem należy się im plus – nie ograniczają się w tej swojej rzezi do jednego tylko gatunku, raczej kombinują i urozmaicają swoją muzykę, choć należy pamiętać, że cały czas pozostają w ramach naprawdę ekstremalnego metalu. Tak po prawdzie, „Malignant Thermonuclear Supremacy” to jeden z lepszych krążków w 2018 roku. jakie dane mi było słyszeć.

No i co, czujecie się zachęceni? Mam nadzieję że tak, bo szkoda byłoby przejść koło Sarinvomit obojętnie. W tej kapeli jest potencjał, olbrzymi potencjał.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Perishing in Eternal Void
2. One Trillion Megaton
3. Mass Grave Planet
4. Evaporation in Mushroom Cloud
5. Splendid Radioactive Particles
6. Sarinvomit
7. Destructive Solar Flare
Autor

12290 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *