Samothrace „Reverence to Stone”

Wydawca: 20 Buck Spin Records

Po czterech latach z nowym albumem przybyli Amerykanie z Samothrace. I od razu zakomunikuję Wam na wstępie, że jest jeszcze lepiej niż poprzednio.

Na pewno ktoś zapyta, co to za pełnowymiarowy album do chuja, skoro mamy na nim tylko dwa numery?! Ja płacę, ja wymagam! Ale gwoli wyjaśnienia, pierwszy wałek trwa piętnaście minut, a drugi dwadzieścia. I słowo wałek jest tu jak najbardziej adekwatne, bo „Reverence In Stone” kojarzy mi się z jebaną doom/sludge’ową apokalipsą – która mimo wszystko jest piękna. Tak, nie wiem dlaczego, ale słuchając tego albumu mam wrażenie obcowania z czymś pięknym! Z ręką na moim czarnym sercu – jest to rzadki przypadek, że zachwycam się muzyką tego sortu aż tak bardzo, a jednak! Powolne, ponure, zachmurzone dźwięki suną powoli, przykrywając wszystko na swojej drodze, a znad nich docierają do naszych uszu elementy przebijającej się melodii… I nawet nie wiecie, kiedy mija ten czas, przez który obcujecie z „Reverence In Stone” – zresztą uważam, że jeszcze lepiej zrobiliby eliminując tę przerwę pomiędzy obydwoma utworami, bo i tak słucha się ich jednym tchem. Z niepokojem i duszą na ramieniu – bo nawet gdy jest stosunkowo spokojnie, jak w okolicach szóstej minuty „A Horse Of Our Own”, to i tak czujemy podskórnie, że za moment nadciągnie burza. A ja stoję i słucham i niech sobie leje, wieje i chuj wie co jeszcze, bo mnie po prostu wciągnęły te dźwięki.

Subiektywnie rzecz ujmując, genialna płyta. Pewnie i tak nikogo do swoich racji nie przekonam, ale co tam – będziecie ubożsi najwyżej w te dźwięki. Wasza strata.

Ocena: 10/10

Tracklist:

1. When We Emerged
2. A Horse of Our Own
Autor

10474 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *