Saltus “Slavic Battle Sword Live in Wroclaw”

saltus-slavic-battle-sword-live-in-wroclawWydawca: Werewolf Promotions

No i po niemal dwudziestu latach doczekał się Saltus koncertówki. I fajno, należała się im jak psu zupa, że zacytuję babcię mą, Marię.

Slavic Battle Sword Live in Wrocław” jak sama nazwa wskazuje został zarejestrowany podczas koncertu w stolicy Dolnego Śląska. Może mi się wydaje, ale ja chyba byłem na koncercie w ramach tej trasy w rzeszowskim winylu. Setlista była mniej więcej taka sama. Dobra muzyka została więc podana wraz z tym krążkiem, co nie dziwi bo Saltus takową właśnie gra. Może i mega maniakiem tj kapeli nie jestem, ale lubię i nie narzekam na ich twórczość. Sam krążek brzmi dobrze, surowo – do tego słychać, że całość jest nagrana live, między utworami słychać krzyki publiczności czy zachęcanie Tomasza do większej aktywności. Co chwila zresztą między numerami słychać „Saltusowi – Sława!”. Dobry klimat mają koncerty Saltus, co potwierdzić mogę jako uczestnik kilku takich spędów. I fajnie, że w końcu ktoś to uwiecznił na krążku.

Fani Saltus kupią na pewno, reszta – wedle uznania. Ale na przykład jeśli ktoś chciałby dopiero poznać Saltus zawsze może zacząć od tej płyty. Zresztą co ja gadam – jak ktoś chce zacząć przygodę z jakąś muzyką to odtwarza „PLAY” na jutjubie…

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Przed bitwą… :  
2. W imię bogów  
3. Triumf  
4. Słowiańska jedność  
5. Słowiańska duma  
6. Oblicze wiary  
7. Na śmierć ku przeznaczeniu życia  
8. Symbole przodków  
9. Na drodze ku wojnie  
10. Wielki las  
11. Chyląc czoło ku przeszłości

 

Autor

12283 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *