Ruins „Front the Final Foes”

Wydawca: Debemur Morti Productions

Słońce świeci, ptaszki śpiewają , nastolatki badają sobie migdałki po parkach. Jednym słowem wiosna. A ja właśnie słucham płyty, która przynajmniej częściowo popsuła tę pieprzoną idyllę.

Mam teorię, dlaczego mieszkańcy siódmego (czy jak kto woli szóstego)  kontynentu lubują się w graniu old schoolowego black metalu, ale nie czas i miejsce, aby ją przedstawiać. W przypadku trzeciej płyty Ruins jest tak, że już po pierwszych 20 sekundach wiemy, plakaty jakich tuzów metalowego grania muzycy mają powieszone nad łóżkami. I te 8 utworów to kolejny hołd składany przez mieszkańców kraju w którym boksują się kangury. Ci którzy lubują się we wszelkich odmianach anihilacji dźwiękiem, ciągnących się jak smoła riffów, a nade wszystko kochają nienawidzić, znajdą tu coś dla siebie. Alex i David nie bawią się w kombinowanie i dłużyzny. Grają prosto, co nie znaczy, że nudnie. Kiedy „Front the Final Foes” kręci się w odtwarzaczu morda sama się śmieje, a ręce zaciskają się na nieco zardzewiałej siekierze, wyjętej spod łóżka. Po co? No przecież nie dlatego, aby ścinać prastare drzewa. Zabijać i niszczyć. To właśnie proponują nam Australijczycy.  I ja radośnie temu przyklaskuję. Nie jest to może płyta innowacyjna, ale w tym wypadku niespecjalnie mi to przeszkadza. Ruins podąża mroczną ścieżką, którą wytyczyli już inni. Schodzić z niej zamiaru nie mają, bo i właściwie po co, skoro można w krzaki wleźć, a nowych lakierków szkoda. Dużą siłę sprawczą ma ich trzeci krążek skoro już po 1 przesłuchaniu, chmury zasłoniły niebo, a śnieg przepędził migdalące się pary. Podsumowując cudów może nie ma, ale siarka i łańcuchy owszem.

Wyciągajcie swoje czarne jak dupa Szatana portfele i zaopatrzcie się w „Front the Final Foes”. Mówię Wam to jako starszy kolega. Warto. W końcu jakoś to nadciągającą apokalipsę w postaci wiosny, trzeba zatrzymać.

Ocena: 7.5/10

Tracklist:

01. Breath Of Void
02. The Sum Of Your Loss
03. Cult Rapture
04. Annihilate
05. Front The Final Foes
06. Hallways Of The Always
07. Keeping This Crown
08. With These Winged Words
Autor

3811 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *