Rotting Kingdom „Rotting Kingdom”

 

Wydawca: Godz ov War Productions

I kolejny bardzo dobry debiut wypuszczony z charakterystycznym znaczkiem Godz ov war Productions. I co tu dużo mówić – kolejna potężna cegiełka w mrocznej twierdzy budowanej przez wydawcę.

Ale skupmy się na Rotting Kingdom i ich debiutanckiej EPce. Trzy utwory, które się tutaj znalazły można by umieścić w niszy z napisem „doom/death”. Kwartet nie stroni od ponurych melodii, głębokich jak depresja Robina Williamsa, powolnych, ale i całkiem wpadających w ucho riffów. Gdybym nie wiedział, że twórcy „Rotting Kingdom” pochodzą z USA dałbym sobie uciąć ręke (i by kurwa nie miał ręki), że to kapela z Wielkiej Brytanii, bowiem w ich muzyce czuć silne inspiracje wczesnymi dokonaniami Paradise Lost czy My Dying Bride, ale też odrobinkę Anathemy, The Gathering czy nawet Katatonii. Widzicie więc, że duch lat dziewięćdziesiątych dość wyraźnie się unosi nad tymi trzema numerami. Raz te numery są bardziej death metalowe, raz szala przechyla się wyraźnie w stronę doom metalu, ale cały czas utrzymana jest równowaga. I bardzo dobrze. Dwadzieścia pięć minut muzyki jest na wysokim poziomie i złapałem się kilka razy na tym, że po zakończonym odsłuchu z przyjemnością odtwarzałem ten krążek raz jeszcze. Według mnie to najlepsza rekomendacja jaka może być.

Wydaje mi się, że po oldskulowym death metalu na sile przybrała jakby fala doom/death metalu, ale osobiście mi to nie przeszkadza, bo materiały które do nie napływają są naprawdę bardzo dobre. Rotting Kingdom również nie odstaje od tej tendencji, więc czekam na rozwój sytuacji.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Adrift in a Sea of Souls
2. Castle of Decay
3. Demons in Stained Glass
Autor

12012 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *