Rotten Sound „Cycles”

Wydawca: Spinefarm Records

Jeb! A co to, kurwa, było??? Ha – to był piąty album Rotten Sound. Byliście kiedyś w polu rażenia bomby? Jeśli ominęła Was ta przyjemność, to „Cycles” daje Wam namiastkę tego, jedynego w swoim rodzaju, przeżycia.

Oj, „Cycles” pozamiatało w mojej norze, pozamiatało. Trudno znaleźć cegłę na cegle. Nie wiem, gdzie są moje książki, „Hustlery”, ubrania, płyty, lodówka, kobieta, drzwi wejściowe, wypłata, żyrandol… po przejściu tego death/grindowego tajfunu nie wiem już nic. Dobrze, że na zgliszczach znalazłem swój portfel z dowodem osobistym – przynajmniej przypomniałem sobie jak się nazywam. Choć w sumie, żeby to był zwykły tajfun to pół biedy, ale to była totalna nawałnica gitar, hiperszybkie perkusyjne gradobicie oraz rozrywające powietrze wokalne pioruny. Pół godziny podzielone na 18 brutalnych kawałków – arytmetyka jest w tym przypadku nieubłagana. Na jedno uderzenie przypada nie więcej niż 120 sekund. Ale nawet w tych półtoraminutowych eksplozjach nieokiełznanej agresji mamy miejsce na urozmaicenia (choć to może trochę naciągane stwierdzenie przy takiej rzeźni). No bo albo mamy ukrytą gdzieś w gąszczu blastów i riffów niemal rock and rollową solówkę a’la Deep Purple („Deceit”), albo parafrazę fragmentu „Firestarter” nikogo innego tylko Prodiży (to z kolei w otwarciu „Corporation”)… Mamy też trochę zwolnień, no bo wiecie – przy mieleniu mięcha zawsze jakaś chrząstka czy kawałek kości się zaplącze, przyblokuje i wtedy trzeba mielić wolniej, acz mocniej, hehe, na co przykładem może być „Caste System” czy zamykający album „Trust”. A że całość okraszona jest świetnym brzmieniem, „Cycles” jawi się jako zajebiście krwiste danie i wbrew temu co sugeruje nazwa kapeli, ani trochę nie przygnite.

Rotten Sound głośno pierdolnęło w moim odtwarzaczu i do teraz jeszcze dzwoni mi w uszach. Death/grindowa agresja skomasowana w półgodzinnej serii wybuchów to mus dla entuzjastów dokonań Finów, tak samo zresztą jak dla miłośników brutalnych wyziewów ogółem.

Ocena: 8,75/10

Tracklist:

1. The Effects
2. Praise the Lord
3. Blind
4. Units
5. Corponation
6. Colonies
7. Poor
8. Days to Kill
9. Deceit
10. Caste System
11. Alternews
12. Simplicity
13. Enigma
14. Decimate
15. Victims
16. Sold Out
17. Feet First
18. Trust
Autor

12154 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *