Rotheads „Sewer Fiends”

Wydawca: Memento Mori Records

Jeśli pod względem muzycznym z Rumunią kojarzy się Wam co najwyżej Negura Bunget, to zasadniczo niczym się nie wybijacie ponad zdecydowaną większość metalowców. Ale jeśli na przykład chcielibyście pogrzebać nieco głębiej w tamtejszej scenie, to mogę Wam polecić Rotheads.

Oczywiście warunek jest jeden – oldskulowy death metal musi Wam pasować. Bez tego ani rusz, żebyście polubili „Sewer Fiends”, a moim zdaniem stracilibyście sporo. Debiutancka płyta zespołu z Bukaresztu to siedem ociekających wnętrznościami death metalowych numerów. Prawdopodobnie znów się powtórzę wymieniając kapele, które podejrzewam miały niebagatelny wpływ na Rotheads, ale na pierwszym miejscu postawiłbym wielkie Autopsy, potem trochę wczesnego Obituary, a następnie gamę zespołów z Finlandii czy też generalnie – wczesną Szwecję. Oczywiście wszystko ubabrane w brudnym, oldskulowym brzmieniu. Tuziny kapel grają teraz w takim stylu, tak jak kilka lat temu setki kapel odkryły thrash, jednakże w przypadku Rotheads brzmi to naturalnie, jakby wyssali ten death metal z ropą matki. Goście potrafią w bardzo dobre riffy, brzmienie „Sewer Fiends” też jest niczego sobie – bulgotliwe, surowe jak z ciemnej piwnicy, chorobliwe – szczególnie wybrzmiewające w tyle solówki robią fajne wrażenie. Innymi słowy – kopie po dupie ten Rotheads, choć nie powala oryginalnością.

Ale powiem tak – ja z miłą chęcią wydałbym na ten album taką przeciętną kwotę pinionżka i wiem, że nie zmarnowałbym tej kasy. A że Rumunia piękna, to z miłą chęcią pojechałbym i odebrał od chłopaków osobiście.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Sewer Fiends
2. From the Glowing Goo Rise
3. Rats in the Walls
4. Psychic Leech
5. Servants of the Unlight
6. The Mad Oracle of Seweropolis
7. Dance of the Vermin

Autor

12139 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *