Roadhog “Dreamstealer”

Roadhog DreamstealerWydawca: Thrashing Madness Productions

Jakoś nazwa Roadhog do tej pory nie wpadła mi w ucho ani w oko. Ale od czego się ma kolegów, zwłaszcza kolegów wydawców, którzy różne rzeczy wyławiają a potem podsyłają.

Stąd też koniec końców „Dreamstealer”, czyli debiut młodych Krakowiaków, wpadł w mój odtwarzacz. Po okładce (Jerzy Kurczak, proszę państwa!) i tytule już mniej więcej możecie się domyśleć, czym poczęstuje Was Roadhog. Mianowicie, ośmioma heavy metalowymi utworami. Wiadomo, że Polska to nie jest kraj przychylny heavy metalowcom (z pewnymi wyjątkami), że u nas to raczej Czerń lub Śmierć. I chyba niestety jeden Roadhog tego nie zmieni. I nie chodzi nawet o to, że ta płyta nie jest dobra. Jest – powiedzmy – solidna i słuchalna. Słychać olbrzymie inspiracje heavy metalem z lat osiemdziesiątych, różnymi Stormwitch’ami, Ironami, Exciterami, Grave Diggerami i tak dalej. Tyle, że brakuje mi w niej pazura, brzmi dość gładko – w sumie wchodzi jak cukierek, po którym po chwili nie ma śladu. Te numery są oczywiście poprawne, ale na przykład w zderzeniu z bonusowymi kawałkami zaczerpniętymi z demówki słychać, że bardziej surowe brzmienie zrobiłoby zespołowi lepiej – muzyka zyskałaby na zadziorności, energii. Trzech ostatnich numerów słucha mi się zdecydowanie lepiej i nic na to nie poradzę. Do minusów muszę jeszcze dorzucić jeden, ale bardzo ważny – angielski wokalisty kuleje, akcent jest wprost tragiczny. Uważam, że gość, który stoi w Roadhog za mikrofonem powinien wziąć kilka solidnych lekcji i jakiegoś native speakera (albo native speakerki jeśli woli), bo tak nie może być. Jest potencjał, tylko pod warunkiem, że Krakowianie nie rozmiękczą swojej muzyki i porządnie ją przyprawią (czytaj: ma być surowo i ostro).

Jak na debiut jest przyzwoicie, ale nie mogę powiedzieć, że klęczę albo że jestem pod olbrzymim wrażeniem. Możecie sprawdzić, jeśli w sercu gra Wam heavy metal – tylko i wyłącznie.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Liar
2. On the Witches Path
3. Dreamstealer
4. Chasing the Storm
5. Poison Man
6. Taste Your Sin
7. Roadhog
8. Dead of the Night
9. Chasing the Storm (Bonus Demo Track)    
10. Cry Baby (Bonus Demo Track)    
11. Roadhog (Bonus Demo Track)

 

Autor

12493 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *