Roadhog „(Don’t) Follow Them”

Roadhog (Don't) Follow ThemWydawca: Thrashing Madness Productions

Jak wiadomo, Leszek z Thrashing Madness Productions kocha stary heavy metal na zabój. Inną powszechnie znaną prawdę jest to, że miłość czasem jest ślepa. A bywa, że i głucha.

Tak przynajmniej wnioskuję, gdyż wydał niedawno (jako bonus do „Oldschool Metal Maniac” zine) nową EPkę krakowskiego / zakopiańskiego Roadhog – „(Don’t) Follow Them”. Co na niej znajdziemy? No jak już pisałem – klasyczny, surowy heavy metal zagrany oczywiście na starą modłę. Tylko taki jakiś niedomagający, cherlawy i bez jaj. Debiut był przeciętny, jednak nie spodziewałem się, że kolejny materiał będzie gorszy – zazwyczaj jednak zespoły robią z biegiem czasu postępy. A u Roadhog nawet nie to, że nic się nie zmieniło – wręcz się pogorszyło. Trzy numery, w tym cover, brzmią jak nagrane w sanatorium. Riffy nie mają mocy, melodie wpadają jednym uchem, a drugim wypadają. Do tego na stanowisku wokalisty bez zmian – koleś śpiewa po pierwsze, jakby nie mógł złapać oddechu, a po drugie jego angielski jest wciąż tak samo beznadziejny jak był (dykcja, wymowa, ogół). I jeszcze skaleczyli cover Running Wild (Salem’s Wytch nie znam w oryginale więc się nie wypowiem) – tego już za wiele.

Z tego wszystkiego odnoszę wrażenie, że najlepiej wypadł pająk z okładki – siedzi sobie na tej czaszce i ma w dupie (czy tam odwłoku) wszystko, prawdopodobnie łącznie z Roadhog. Tytuł EPki zaś mówi wszystko – nie ma tutaj czego szukać.

Ocena: 4/10

Tracklist:

. (Don’t) Follow Them
2. Fight the Oppression [Running Wild Cover]
3. Run from the Devil [Salem’s Wych Cover]
Autor

12148 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *