Rivers like Veins „Jesiennie mgły ostatnich oddechów”

Wydawca: Werewolf Promotion

Krakowska scena black metalowa w zeszłym roku wzbogaciła się o hordes Rivers like Veins i mi to umknęło? No umknęło. Ale trzeba im przyznać, że promocji to nie mieli żadnej.

Ale w końcu ich debiutanckie EP dotarło w moje ręce. Tylko proszę bez salw śmiechu. Materiał jest zatytułowany „Jesiennie mgły ostatnich oddechów”. Trochę trąci to klimatami znanymi z polskiej sceny lat dziewięćdziesiątych. Ale niech im tam będzie. Ja zajmę się muzyką. Jak już wspomniałem ten damsko-męski duet zajmuje się black metalem. Zagranym w nowoczesnym stylu, ale niepozbawionym odnośników do klasyków gatunku. Bez spustów i bez większej żenady. I nie byłoby w tej muzyce kompletnie nic wyjątkowego, gdyby nie damskie wokale. Na szczęście Pani A. Bouillanne nie zdziera sobie gardła skrzecząc i plując jadem, a jedynie dodaje czegoś wyjątkowego aksamitnym głosem swym hehe. Szczególnie dobrze wychodzą jej recytacje. W tle delikatne dźwięki, a na pierwszym planie subtelny kobiecy głos. Za przykład niech tu posłużą utwory numer 3 i 5, czyli odpowiednio „Melodia Mgieł Nocnych” i „Nektar Na Twych Ustach” (hehe). Muszę też zwrócić uwagę na wplecioną w muzykę elektronikę, która wypada interesująco i całkiem „klimatycznie”. Muszę też przyznać, że zespół ma fajne logo. Szkoda, że nie zdobi ono okładki, a jedynie wnętrze tego wydawnictwa. I teraz nie wiem, co finalnie powiedzieć o Rivers like Veins… Z jednej strony jest tu trochę ciekawych momentów, niegłupie patenty, pomysłowe wokale… Gdy jedynak spojrzę na tą EP-kę, jako na całość to zajeżdża mi to trochę sztampą i szeroko pojętą wsią.

Wątpię, żebym wracał do tego materiału regularnie. Ale jak chcecie sprawdzić: to śmiało. Nie jest to tak słabe, jak tytuł, ale zachwycać się też nie na nad czym.

Ocena: 6/10

 

Tracklist:

1. Pośród łąk szumi twe imię
2. Na moczarach podczas burzy
3. Melodia mgieł nocnych
4. U gwiazd ich szuka
5. Nektar na Twych ustach [Spiritual Front Cover]
6. Wołanie cien

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *