Ritual Necromancy „Disinterred Horror”

Wydawca: Dark Descent Records

Ostatnio bardzo rzadko biorę się za death metal. Czy to zaczyna we mnie rosnąć jakaś awersja do tego gatunku muzycznego? Nie wiem. Przyszłość pokaże.

Nie zmienia to jednak faktu, że po płyty śmierć metalowe sięgam nieczęsto. Gdy jednak tak się stanie i w moje łapy wpadnie taki materiał jak najnowsza płyta Ritual Necromancy, to zaczynam przewartościowywać swoją postawę i zadawać sobie pytanie: „Może za wiele dobrej muzyki mnie omija?”. Ritual Necromancy i ich drugie pełne wydawnictwo zatytułowane „Disinterred Horror” sprawił, że jestem kupiony od pierwszych minut. Serwowany przez nich śmierć metal jest brudny, zły i brzydki. A dodatkowo, co cieszmy mnie niezmiernie, potrafi on zwolnić i przypierdolić zajebistym death / doomem, który robi mi bardzo dobrze. Sam metal śmierci jest trochę w mańkę Immolation, ale gdy ta machina zwalnia i zaczyna walcować zwoje mózgowe, moje skojarzenia idą w zupełnie innych kierunkach. Np. w przypadku numeru „Cymbellum Eosphorous” oraz ostatniego kawałka tytułowego (miejscami) mam skojarzenia z takim Esoteric. Gdzieś nad tym wszystkim wisi też duch Autopsy, co też cieszy niezmiernie.

Dlatego wypada mi jedynie polecić ten materiał wszystkim zainteresowanym zarówno mocnym śmierć metalowym napierdolem, jak i fanatykom bardzo smolistego wałkowania.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. To Raise the Writhing Shadows
2. Command the Sigil
3. Discarnate Machination
4. Cymbellum Eosphorous
5. Disinterred Horror
Autor

858 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *