Riotor „Beast Of Riot”

Wydawca: Bestial Invasion Records

Aaarrrgh, thrash ’till death! Tak chciałoby się zakrzyknąć, gdy tylko z głośników popłynęła muzyka z debiutu Kanadyjczyków z Riotor! No ale ja tak nie zakrzyknę, bo ponoć to pozerskie, a nawet sam zespół ogłosił polowanie na tą rasę, hehe.

Oczywiście wojna przeciwko pozerom została ogłoszona w tekście do „Poser hunt” – piątym numerze na wyśmienitym albumie „Beast Of Riot”. Kanadyjczykom w młodości zamiast naleśników z sosem klonowym zapewne serwowano wczesne nagrania Razor, Exodus, Kreator i Destruction, a na deser inne wielkie thrash metalowe nazwy (o dziwo Slayera im dawkowano w małych ilościach i tylko z debiutu, heh). Tak mi się przynajmniej wydaje po obcowaniu z tą płytą. Pełna młodzieńczej werwy i chęci grania nie oryginalnego, ale z kopniakiem prosto w dupę. Czyli tak jak dwadzieścia pięć lat temu. Z tą różnicą, że wówczas było to oryginalne, hehe. Ale walić to, ważne, że Riotor wycina taki thrash metal, że aż się iskry z głośników na dywan sypią i grożą pożarem. Ale ponownie rzeknę – walić to, nie wyłączę „Beast Of Riot” tylko z tak błahego powodu, hehe! Zwłaszcza, gdy wraz z iskrami leci „Sextasy”. Wymieniałem akurat ten numer, ale faktycznie w momencie gdy piszę te słowa Ismarevil wykrzykuje jego refren. Teraz na przykład Stefanatik przypuścił atak na swoje bębny i w ten sposób „Fucking Metal” rozwija się na dobre. Sami widzicie, że „Beast Of Riot” to krążek nie w mąkę pierdnął, skoro tytuł każdego numeru może być synonimem thrash metalowej rozpierduchy! Jedynie okładka jest tragiczna, no ale kupiłem ten krążek, żeby go słuchać, a nie oglądać, więc po trzykroć – walić to.

Tradycyjnie thrash metalowe kapele mają u mnie wysokie noty, choć i ustępstwa od tej reguły się znajdują, jak choćby przesłodzone Serenity Dies. No ale Riotor nie dał dupy, a wręcz przeciwnie – skopał ich zapewne nie mało.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Dawn Of Death And Destruction
2. Riotor
3. Sextasy
4. Fucking Metal
5. Poser Hunt
6. Pagan Curse
7. Void of Emptiness
8. Internal Burning
9. Metal Oath
10. Religicide


Autor

12012 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *