Rezet „Have Gun, Will Travel”

Wydawca: Iron Bonehead Records

Have Gun, Will Travel” brzmi trochę jak slogan biura podróży Al-kaidy. Jednak jest to mylący trop, gdyż tak zatytułowali swój debiut niemieccy speed/thrashersi z Rezet.

Powiem Wam od razu, że fajnie się tego słucha. Zwłąszcza, jeśli ktoś chłonie takie dźwięki każdą komórką ciała. Rezet brzmi oldskulowo, wygląda oldskulowo i jest w istocie oldskulowym aktem. „Have Gun. Will Travel” kojarzy mi się z polską sceną przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych i takimi aktami jak Dragon, Wolf Spider czy pierwszymi krążkami Acid Drinkers – właśnie z uwagi na brzmienie. Ponadto słychać tutaj wpływy dwóch pierwszych krążków Megadeth – „The Last Breath” brzmi niemal jak hołd dla wczesnych czasów rudego Dave’a, kiedy jeszcze to gorzała a nie bóg ojciec była dla niego ważniejsza. I taka to właśnie muzyka, pod gorzałę, pod beczkę piwa, sypiąca się thrash’owymi nutami dookoła, stopy obute w reeboki saem wybijają rytm, a baniak napierdala. I tak ma być. Nie dziwię się, że Rezet załapało deal z Iron Bonehead, bowiem idealnie pasują do tego labelu. O ich muzyce pisze się zresztą tak samo przyjemnie, jak się jej słucha, a z mojego leniwego punktu widzenia ma to niepoślednie znaczenie w ocenie końcowej, hehe.

Okej, moje thrashowe dzieci – jeśli interesujecie się thrashem na większą skalę niż obszycie swojej katanki i zassania tetra giga muzyki z Bay Area i Zagłębia Ruhry – zróbcie sobie tą przyjemność i poszperajcie za Rezet. Das macht mir Spass!

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Red Alert
2. Toxic Avenger
3. Metal Rite
4. Altar of Satan
5. Steamrolling the Society
6. Have Gun, Will Travel
7. The Final Breath
8. Fallen Angels
Autor

12146 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *