Realmbuilder „Fortifications of the Pale Architect”

Wydawca: I Hate Records

Promówkę Realmbuilder dostarczył mi Oracle i w momencie, kiedy wziąłem ją w swoje ręce uderzyła mnie okładka… „Co to jest?” pomyślałem. „Ktoś na terapii zajęciowej dla nałogowych alkoholików to stworzył”.

Niewiarygodnie tandetny i kiczowaty to obrazek, ale ponieważ nie szata zdobi człowieka ani okładka płytę wiec niezrażony wcisnąłem „play” i zagrało jak się patrzy! „Fortifications of the Pale Architect” to już drugi w dorobku tej amerykańskiej kapeli materiał, na którym znajduje się prawie czterdzieści minut muzyki w stylu starego, dobrego heavy wymieszanego z doom’ową smołą. Wszystko to dodatkowo okraszone epicką atmosferą oraz patosem i muszę przyznać, że razem sprawia to naprawdę dobre wrażenie. Przyznam, że to moja pierwsza styczność z tą kapelą i ich debiutu „Summon the Stone Throwers” nie słyszałem, ale myślę, że się to w najbliższym czasie zmieni. Ujęły mnie te dźwięki, dobrze mi się spędza czas przy tej płycie. Poszczególne kawałki jakoś nie wyróżniają się z tłumu, ale jako całość płyta naprawdę trzyma poziom i daje radę.

Nic nowego to nie jest, ale według mnie na leniwe popołudnie letniego weekendu jako tło pod grillowaną karkówkę i zimne piwko jak znalazł.

Ocena 7/10

Tracklist:

1. Highwayman
2. Fortifications of the Pale Architect
3. Old Savage
4. Ascend to the Glass Kingdom
5. Iron Wheels of the Siege Machines
6. A Conflict Between Dukes
7. The Stars Disappeared from the Sky When We Uncovered the Bones of the First Gods
Autor

789 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *