Ravenmoon Sanctuary „Winter Desolation of Death”

No i przyszedł czas na pełnowymiarowy debiut Ravenmoon Sanctuary. To piąty już muzyczny ślad zespołu w ciągu niecałych dwóch lat. Mają tempo panowie.

 

Ustalmy od razu na początku, że jeśli ktoś mniej więcej śledzi to co Ravenmoon Sanctuary nagrało do tej pory, to wie czego może się tutaj spodziewać. I albo przestanie czytać dalej, bo i tak kupi, albo zrobi to dlatego, że ma w dupie takie bzyczące, proste granie, tudzież: „gówna nie słucham”. Nie da się ukryć, że  „Winter Desolation of Death” nie jest dla wszystkich. Rzekłbym nawet, że to materiał dla dość wąskiego grona odbiorców. W zasadzie w przypadku każdego wydawnictwa Ravenmoon Sanctuary, które dane mi było słyszeć, ciężko jest mówić o odkrywaniu prochu. Jest to  raczej podążanie dawno już wytyczoną ścieżką. Wciąż więc mamy bzyczący i mało skomplikowany black metal, osadzony głęboko w zamierzchłej pewnie dla większości czytelników kejosa przeszłości, czyli mroźnych latach dziewięćdziesiątych. Mamy też tutaj sporo klawiszy. Mam wrażenie, że jest ich więcej niż wcześniej. Być może jednak jest to wynikiem tego, że  zapadają one w pamięć. Niech za przykład posłuży swoistego rodzaju intro – „Cold Raven Graves”. Naprawdę może się podobać i jest dość charakterystyczne (z drugiej strony mam wrażenie, że ja to gdzieś, już…). Mam jednak łyżkę dziegciu. To nie jest muzyka od której wymagam ewoluowania. Taka ma być, bo taka mi się podoba. Niektóre jednak elementy bym poprawił i postulowałem zresztą już o to wcześniej. Czysty wokal – nie, albo ktoś inny niech będzie za niego odpowiedzialny. Druga sprawa – czasem klawisze w połączeniu z bzyczącą resztą, delikatnie mówiąc się rozmijają. Do poprawy.

 

Podobieństwo do recenzji „Frozen…” nie jest w żadnej mierze przypadkowe. Oddaje to charakter kolejnych wydawnictw Ravenmoon Sanctuary. O muzyce, którą zespół prezentuje zwykłem mówić: kocham za klimat i podróż w przeszłość.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:
01. Gravespirits of the Frozen Woods
02. The Chamber of Scarlet Mourning
03. The Shrine of Raven Moon
04. Elegy of the Winter Misanthropy
05. In the Black Castle of A Soul
06. Tumuli of the Elder Grimness
07. Eternity in Ice
08. Funeral Night Wanderer

Autor

3794 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *