Rarog’g „Fire”

Kontakt z zespołem: Rarog’g My Space

Różne ja logówki w życiu widziałem, ale zespół Rarog’g dysponuje jedną z najmniej czytelnych. Czyli już ich coś wyróżnia. Z drugiej strony, kiepskie to wyróżnienie, skoro nie wiadomo, o kogo chodzi, hehe.

Gwoli ścisłości, Rarog’g to Polacy, konkretnie z Nowego Targu. Właśnie wydali oni swój pierwszy duży krążek zatytułowany „Fire”, na którym znalazło się dziewięć utworów. Sam zespół określa swoją muzykę mianem „ekstremalnego metalu”. Nie cierpię takich określeń, bo obecnie powstało już sporo szufladek, do jakich można zaszufladkować pewnie z 99% obecnych wydawnictw. Rarog’g tymczasem prezentuje z grubsza rzecz biorąc black metalowe rzemiosło. Po części jednak mają rację określają swoją muzę w tak nieostry sposób, gdyż słychać w niej również death metalowe elementy i szczerze mówiąc, trudno mi jednoznacznie określić, skąd kolesie czerpią inspiracje. Chwilami jest bardzo intensywnie, szybko i bardzo agresywnie. Kiedy indziej Rarog’g trochę zwolni (ale to naprawdę minimalnie) albo wprowadzi bardziej melodyjny fragment, jak na przykład refren w „In My World”. Niegłupio też wypadają wokale – w zasadzie bardziej mówione niż śpiewane, czystym, mocnym głosem. Niestety, czasem w połączeniu z momentami zbyt jednostajną muzyką tworzą (co zrozumiałe) zbyt jednostajną całość. Ale nie ma tego wiele, tak więc „Fire” plamą na honorze na pewno nie jest.

Cóż, płyta odleżała chwilę, dojrzała rzekłbym przez ten czas, mam nadzieję, więc, że oceną nie skrzywdzę tu nikogo, jeśli wystawię…

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Ritual on a Cliff
2. Fire Walk with Me
3. In My World
4. When Thunderbolts Cut the Sky
5. The Spirit
6. Among the Dead Sons of Land
7. Night Journey
8. Portent
9. Beginning
Autor

11743 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *