Ragenheart „Ragenheart”

Wydawca: Metal On Metal Records

Kolejna grecka kapela na tapecie. Cóż, człowiek na wakacje w tym roku nie może sobie pozwolić, to chociaż taki kontakt z obczyzną sobie zapewni.

Ale szczerze mówiąc jestem w rozterce. Nie chce mi się liczyć, które to już wydawnictwo z kolei sygnowane logiem Metal On Metal Records. Ale jest to chyba pierwsze, które jakoś niespecjalnie mi podchodzi. Próbowałem słuchać Ragenheart w różnych konfiguracjach. W domu. W pracy. Na siłowni. W samochodzie. Po pijaku. Na trzeźwo. Zajęty. Bezczynny. I nic. Całkowicie żadnych głębszych doznań. „Ragenheart” to heavy/power metal, trzymający się kurczowo kanonów gatunku. Czyli inspirujemy się największymi, w tym przypadku będzie to coś w guście Dio czy Rainbow, może odrobinę amerykańskim hard rockiem. Fajnie, ktoś powie – przecież to są świetne wpływy. Ano są, z tym, że po płycie Ragenheart nie zostaje mi w pamięci nic, ani kawałek nuty. A przecież takich utworów jak „Spartan” czy „Talos” słucha się przyjemnie. Wokalista ma niezłą barwę głosu, choć czasem przy wyciąganiu ku górze może drażnić. Gitarzyści wiosłują bardzo sprawnie, solówki też niczego sobie. Nie ma nachalnego patataj patataj, nie ma lukrowej polewy z klawiszy. O co więc chodzi? Nie mam pojęcia. Nie wymagam od tego typu oryginalności, ale czegoś co sprawi, że muzyka zespołu będzie za mną chodziła, nęciła i nie opuści mnie może nie aż do śmierci (za dużo tych albumów), ale przynajmniej do następnej świetnej płyty. Ragenheart tak na mnie nie działa. To nie jest zła muzyka, ale jakoś tak przechodzę nad nią do porządku dziennego. Nawet nic konkretnego do napisania na jej temat nie przychodzi mi do głowy.

Dobra, nie zachwyciłem się Ragenheart, ale to nie znaczy, że to kiepska płyta. Ta Wyrocznia w pseudonimie to jedynie taki wygłup – prowokacja, hehe. Sprawdźcie sami utwory z „Ragenheart”, wszak od tego są majspejsy. Posłuchacie i zadecydujecie sami. Mnie to niestety ni ziębi ni grzeje.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Illusion Of Life
2. Child Of Rage
3. Winds From The East
4. Black Gold
5. The Spartan
6. Here I Am
7. In The Name Of God
8. Talos
9. The Amulet
Autor

11989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *