Quintessence Mystica „The 5th Harmonic of Death”

Wydawca: Schwarzdorn Productions

 

No to teraz ucztę będą mieli Ci wszyscy, dla których wyznacznikiem „fajowości” zespołu jest stopień oryginalności, lub silenia się na nią.

 

Quintessence Mystica, bo o tych jegomościach mowa, wypuściło właśnie swój debiutancki krążek zatytułowany „The 5th Harmonic of Death”. Cóż, może na sam początek – jeśli wyłowiliście coś konkretnego z okładki – brawa dla Was. Teraz włączcie płytę i spróbujcie wyłowić coś z muzyki. Ukraińcy bowiem na podbudowie z symfonicznego black metalu chcą zbudować konstrukcję, którą swoim przepychem powali i Imperium Rzymskie i barok i cygańskie pałace nowobogackich. Wjebali więc wszystko, co uważali za stosowne, ogładzili poprzez melodie, klawisze, pseudoorkiestracje. Pseudowagnerowską majestatykę połączyli z radosnym graniem pod „Pojedziemy na łów towarzyszu mój” i folkowymi wstawkami. Szczerze mówiąc dawno już nie słyszałem tak przesadzonej płyty. Po trzech numerach zaczęła boleć mnie głowa, przy piątym wystąpiły nudności. A tu jeszcze kurwa drugie tyle. A czterokrotne wysłuchanie tego materiału powinienem dostać medal i kwaterę na Powązkach. No ale skoro ludzie chcą oryginalności, to Quintessence Mystica da im oryginalność. I weźcie się nią kurwa udławcie.

 

Ja mam w dupie takie granie, jakie proponuje nam ten tfu-rczy duet. Promo ląduje w najciemniejszym kącie mojego mrocznego mieszkania. Boję się na nim nawet kawę postawić.

 

Ocena: 2,5/10

Tracklist:

1. Vector Space of Desires
2. Triumph of Cold Steel
3. Aspects of Contemplation Projected Onto the Eternity
4. Entropy of Sanity
5. Crossroads of Time
6. Metaphysics of War
7. Unleashing the Dogs of War
8. When Sacred Flame Inspires The Souls of Heroes
9. Memorial
10. The Symphony of The Bare Feelings
11. Frankenwald Mystery

Autor

11964 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *