Putrified “Sacrilegious Purification”

Putrified Sacrilegious PurificationWydawca: Hellthrasher Productions

Jasna cholera, ktoś podmienił nam Putrified. Czy to rzeczywiście ten sam zespół, który tak tragicznie męczył bułę na „Neurotic Necrotic”?

Sprawdziłem – tutaj nie ma pomyłki. Tamten album męczył mnie bardzo (z czasem doszedłem do wniosku, że ocena jaką mu wystawiłem jest zbyt łaskawa, dziś byłoby to zdecydowanie poniżej połowy skali), więc do „Sacrilegious Putrification” podszedłem z dozą rezerwy. Odpaliłem raz, słucham… Kurde, to kopie. Dla upewnienia się odpaliłem jeszcze drugi i trzeci – no, naprawdę dobre. Nie bardzo dobre, ale w porównaniu do poprzedniego wydawnictwa postęp jest słyszalny. Poprawiło się brzmienie, kompozycje, aranże wokali – Szwed stanął nareszcie na wysokości zadania. Wcześniejszy krążek mocno osadzony był w muzyce z jego ojczyzny, teraz słyszę jakby więcej wpływów wczesnego Death, Pestilence czy Asphyx. Może taki paradoks, że jak nagra po swojemu, to do mnie to nie gada, a jak gra pod obcego – wówczas ja to kupuję. Wytłumaczenie co prawda „na chłopski rozum”, ale dwadzieścia dwie minuty serwowane na tej EPce należą do naprawdę mile spędzonego czasu.

Lubię takie zaskoczenia, zwłaszcza, że ostatnio kilkukrotnie srogo się rozczarowałem co do zespołów, w których pokładałem nadzieję. Brawo Putrified, oby tak dalej!

Ocena: 7,5/10

I po angielsku z Old Death Metal Webzine. 

Tracklist:

1. Sacrilegious Purification  
2. Pestilentialis  
3. Sacrificial Death Salvation  
4. This Poisoned Chalice  
5. Evocatio  
6. Sacred Putrefaction
Autor

12262 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *