Puteraeon „The Esoteric Order”

Wydawca: Cyclone Empire Records

Dziwna sprawa z debiutem Puteraeon, bo niby to szwedzki Death Metal jak się patrzy a czegoś mu brakuje i ten brak drażni niesamowicie, bo potencjał jest a efektu większego brak.

Nie za często opinia (i to dość konkretna) pojawia się na początku recenzji, ale nic na to nie poradzę, że uczucie niedosytu pojawia się niemal w każdym dźwięku znajdującym na tym materiale. Technicznie sprawę ujmując jest to solidna szwedzka szkoła w stylu znanych i lubianych z tamtych regionów, ale… Po pierwsze – mam wrażenie, że płyta ta jest nieco za długa. Trawa ona prawe 55 minut i zawiera trzynaście numerów. Jest to moim zdaniem trochę za dużo, bo osobiście wole krótkie, acz solidne przyjebania, które zapadają w pamięć. O ile początek płyty jest jeszcze w miarę czytelny i pierwsze kawałki dają jakiś spójny obraz całości, tak im dalej w las tym wszystko bardziej zamazane i zlewające się w jedno. Specjalnie odkrywczych patentów na tej płycie nie znajdziecie. Zdążają się czasem ciekawe zwolnienia czy solidniejsze pierdolnięcia, nawet ocierające się o thrash przytupańce, ale zasadniczo przeciętność i jeszcze raz przeciętność. Żeby nikt się nie czepiał, że mam za dobry humor to oczywiście musze trochę obraźliwych słów dodać na temat okładki – nie ukrywam, że wolałbym już włożyć w opakowanie kartkę z zeszytu w kratkę. Lepiej by się prezentowała niż to „dziełu sztuki grafiki komputerowej”.

W zasadzie każdy fan szwedzkiego Death Metalu może spokojnie sięgnąć po ten długograj, ale jeśli się nad tym zastanowić to czy nie lepiej posłuchać np. Dismember? Po przesłuchaniu „The Esoteric Order” myślę, że odpowiedź na to pytanie będzie oczywista!

Ocena: 4/10

Tracklist:

1. Storms Over Devil’s Reef

2. Graverobber

3. Coma

4. Experience Zombification

5. Whispers Of The Dead

6. Dead Once More

7. Castle Of Despair

8. The Innsmouth Insanity

9. The Plague

10. Into The Deep

11. The Extraordinary Work of Herbert West

12. Re-Animation

13. The End Of All


Autor

867 tekstów dla Chaos Vault

1 komentarz

  • You dont understand the meaning of TRUE death metal, listen to your popsongs from behemoth insteed. Nordic Death Metal is the real deal !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *