Pseudogod „Sepulchral Chants”

Wydawca: Nuclear War Now! Productions

Ta recenzja napisane jest trochę poniewczasie. Poza tym jest to kompilacja, więc i tak nie ma się tu nad czym rozwodzić, nie licząc spraw, że tak powiem, technicznych czy organizacyjnych. Ale jak już mi wpadł w łapy ten materiał Pseudogod, to się z Wami podzielę tym, co się na nim znajduje.

Zacznijmy może od tego, że Pseudogod gra dość sztampowy w formie mix black i death metalu. Nie jest to złe granie, ale też i czołówka ligi światowej to raczej nie jest. Powiedzmy, że słucha się tego ok. „Sepulchral Chants” to materiał zbiorczy, na którym znalazły się kawałki z poprzednich EP-ek i splitów. W tym z naszym rodzimym Blaze of Perdition, na którym to materiale w zasadzie chłopaki zadebiutowali po zmianie nazwy zespołu. Mamy też materiał live oraz dwa covery. Czyli można napisać w jednym zdaniu: nasrane tego wszystkiego jak cholera. Ja nie lubię takich wydawnictw, za dużo tego wszystkiego w jednym. Niektóre numery są na tej płycie po dwa razy: w wersji studyjnej i wersji na żywo… Po co? Ja wiem, że jest to ukłon w stronę fanów, którzy nigdzie nie mogą dostać starszych wydawnictw, ale czy aż taki zbiorczy moloch jest potrzebny? Moim zdaniem nie. Dlatego też nie za często będę wracał do tej płyty, no chyba tylko po to, żeby posłuchać coverów. Zarówno cover Beherit, jak i Antaeus wyszły chłopakom znakomicie. Szczególnie Beherit robi mi dobrze, geniusz tego kawałka nie trudno spierdolić a chłopakom z Pseudogod udało się go zagrać tak, że aż mam ciarki. Czyli tak jak być powinno. Podsumowanie tego materiału nie będzie, podobnie jak i oceny.

Jeśli lubicie Rosjan i brak ich wczesnych materiałów mierzi Was jak drzazga we fiucie, to zakupcie sobie „Sepulchral Chants”, w innych przypadkach można krwawicę przeznaczyć na coś innego…

Tracklist:

1. Bleeding with Pus of Black Plague
2. Illusion of Salvation
3. Branded by Hornz
4. The Firstborn of Abhorrence
5. Illusion of Salvation
6. Awakening of Archdaemon  
7. Divine Merging  
8. Azazel  
9. The Gate of Nanna (Beherit cover)
10. Muerte  
11. Blood War III (Antaeus cover)  
12. Bleeding with Pus of Black Plague  
13. The Firstborn of Abhorrence  
14. Necromancy of the Iron Darkness  
15. Azazel
Autor

788 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *