Provocator „Antikristus”

Provocator AntikristusWydawca: Moribund Records

Słuchając debiutanckiego albumu tego zespołu i mając w pamięci ich nazwę zastanawiam się, czy to faktycznie nie jest prowokacja i intryga. Grubymi nićmi szyta i wiemy dobre, lep jakiej propagandy stoi za tym wszystkim.

Kapela bowiem nazywa się Provocator. Okładka kurewsko przypomina mi front covery Bestial Mockery (nawet rym mi się napatoczył). Płyta zatytułowana jest też w chuj oryginalnie – „Antikristus”. Zaczyna się w chuj oryginlnym samplem z „Egzorcysty”. A znajduje się na niej tak zwany raw black metal. I tutaj też nabrałem podejrzeń, bo przymiotnik „raw” określa zazwyczaj chujową produkcję. Bingo. Osiem kawałków z tego albumu jest tak cicho nagranych, że muszę skręcać potencjometr niemal do maksimum, by usłyszeć ten plastikiem brzmiący automat perkusyjny, brzęczące gitary i z niewyraźna rzężący w tle bas. Cóż, gdyby nie to, że muszę się wysilać, by usłyszeć cokolwiek – mogłoby to być nawet znośne. Ale z drugiej strony, jak już wszystkie możliwe ustawienia zrobię na full i słucham „Antikristus” to też jakoś nie mam orgazmów usznych. Stąd też moja zagwozdka, czy ten Słoweniec na poważnie, czy tak dla jaj – taka jałowa i sztampowa napierdalanka ku chwale Szatana, jaką sprokurować mogą nawet i gimnazjaliści. Szczerze mówiąc, to ja tu nic ciekawego nie znalazłem, a przecież lubię nieoryginalne granie.

Nie udało się im mnie sprowokować. Ocena jest jaka jest i inna nie będzie, bo wątpię, bym przekonał się do debiutu Provocator.

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. Let Jesus Fuck You  
2. Unholy Rape of the Holy Whore  
3. 7 Storms of Eternal Damnation  
4. Conqueror of Blasphemous Revenge  
5. Profanation of the Cross  
6. Kirkebrann  
7. Black Star of Lucifer  
8. Antikristus
Autor

12170 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *