Profane Order „Tightened Noose of Sanctimony”

Wydawca; Krucyator Productions

Jakiś nalot Kanadyjczyków ostatnio mam i wcale nie chodzi mi tutaj o Black Silesia Festival III, bo mnie tam nie było. Tym razem wprost do mojego domostwa wparowali jak iperyt muzycy Profane Order i zasiali pożogę.

Niniejsza EPka ukazała się co prawda w zeszłym roku, ale dwa miesiące temu Krucyator Productions wypuściło ją w formie kompaktu, wzbogaconego o materiał z debiutanckiej płyty. Na jednym dysku mamy więc utwory z „Tightened Noose of Sanctimony” oraz wcześniejszego „Marked by Malice”. Zacznijmy więc od nowszego materiału – w przypadku Kanady większości z Was skojarzy się zapewne black/death metal aka war metal aka Ross Bay Cult. I w przypadku Profane Order będziecie mieli rację. Może nie jest to całkowita zrzyna z Blasphemy, Revenge czy Conqueror, niemniej jednak inspiracje są bardzo mocno słyszalne. Każdy dźwięk ocieka bestialstwem, do tego dochodzi chory wokal, na który nałożono jakiś specjalny filtr czy coś (nie znam się), ale daje to iście opętany efekt. Do tego brzmienie tych numerów jest bardzo chropowate, szorstkie więc odbiór całości jeszcze mocniej chłoszcze psychikę. Ponadto ta EPka nastawiona jest też w zdecydowanej mierze na szybkość i intensywność – w numerach z „Marked By Malice” jest zdecydowanie więcej morderczych zwolnień, samej muzyce też bliżej jednak do death metalu niż war metalu. Wokal inaczej się przedstawiał – ja wiem, że przystępniej to za dużo powiedziane, niemniej jednak jeszcze nie epatował taką nienawiścią jak na nowszym albumie. No i muszę przyznać, że o ile debiut zespołu był w porządku, o tyle najnowsza EPka to już zniszczenie na naprawdę wysokim poziomie. Chciałoby się rzec – kanadyjskim.

Profane Order naprawdę się postarało z tą Epką, a i wydawcy chwała, że dodatkowo wrzucił na ten dysk wcześniejszy materiał. Więcej bestialstwa = bardziej zadowolony Oracle.

Ocena: 8/10

Tracklist:

. Sick Seed Eradication
2. Total Sacrifice
3. Terror Worship
4. Traitor’s Perdition
5. Summoning of Black Divinity
6. Morbid Lust
7. Rat’s Nest 
8. Ad Nauseam 
9. Dyed in the Wool 
10. Misanthropic Sect 
11. Foul Abhorrence 
12. Siege 
13. Natural Order 
Autor

10391 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *