Profanatica „The Curling Flame of Blasphemy”

Profanatica The Curling Flame of BlasphemyWydawca: Hells Headbangers Records

Z nowym diablim gównem przybyła do nas Profanatica. Wszyscy znają ich podejście do metalu i mniej więcej wiedzą, czego się spodziewać. I czy jest tak rzeczywiście?

No tak, przecież nie myślicie, że duet Ledney – Gelso nagle zaczął nakurwiać New Romantic? Niee, to w dalszym ciągu paskudny, obłąkany black metal. Paskudny i obleśny – tutaj nie ma miejsca na wycie do księżyca, na spacery u podnóża monumentalnych łańcuchów górskich, na snucie się po lesie wieczorową porą. Jeśli włączysz Profanatica to poleci na Ciebie strumień anielskiego gówna, strupów, drzazg z krzyża, krwi ze stygmatów w dupie… No. Profanatica nie jest łatwym orzechem do zgryzienia dla przeciętnego metalowca chowanego w cieplarnianych warunkach teledysków Behemoth. Nie, po stokroć nie – kurewsko intensywny napierdol, obleczony wszystkim co paskudne i powodujące odruchy wymiotne. Tak to wygląda i brzmi. A czy artystycznie się to sprawdza? No mam wrażenie, że Profanatica na „The Curling Flame of Blasphemy” w zasadzie nie zrobiła niczego, czego byśmy nie słyszeli na wcześniejszych krążkach –pewnie sami będziecie musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to dobrze, czy to źle. Nie wszyscy podejrzewam zdzierżyć potrafią „sztukę” jaką parają się Amerykanie, ale jest też grupa popierdoleńców, która nie wyobraża sobie życia bez takich dźwięków.

A Ty – do której z nich należysz?

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Ordained in Bile  
2. March to Golgotha  
3. Magic & Muhr  
4. Black Hymna  
5. Host over Cup  
6. Rotten Scriptures  
7. Yahweh Rejected  
8. Bleed Heavenly Kingdom  
9. Vile Blessing  
10. Curling Flame

 

Autor

12149 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *