Profanatica „Disgusting Blasphemies Against God”

Wydawca: Hells Headbangers Records

Jakoś po otrzymaniu promówki z drugim krążkiem Profanatica pewien jegomość (strzała Mnt!) zagadnął mnie i stwierdził, że to musi być materiał tylko i wyłącznie dla fanów black metalu. Hmm, odsłuchiwałem chyba z miesiąc, a poniżej i moje przemyślenia.

A więc – ja na „Disgusting Blasphemies Against God” nie czekałem siedząc jak na szpilkach i obgryzając paznokcie jak Wenus z Milo. Niemniej jednak gdy już promo wpadło w moje żądne wszystkiego co metalowe łapy, odsłuchałem go raz, drugi, trzeci, sześćdziesiąty… i kurwa jednak czuję tą muzykę. Prymitywne granie Profanatica faktycznie ma pierdolnięcie, o ile lubujecie się w ultraprostym, ale i ultraagresywnym black metalu, gdzie systematyczne wycieczki w górę i dół gryfu, raz szybciej raz wolniej, bez miliona zmian tempa – albo zapierdala się albo się wlecze, nie ma nic pośrodku. „Disgusting Blasphemies Against God” wypada dość transowo, że tak się wyrażę, sprawia też wrażenie, jakby był nagrany na setkę w studio – utwory płynnie przechodzą z jednego w drugi, często bez przerw pomiędzy nimi, zaś łącznikiem jest ciągnący się przester gitary. Do tego potężnie brzdękający w tle bas i zapiaszczone brzmienie. Mnie to przekonało. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy lubią taką prostą muzykę, ale zdaję sobie sprawę też, że zarówno ona jak i przekaz Profanatica ma bluzgać po wszystkim co święte. No bo takie tytuły jak „Covered In Black Shit” (swoją drogą najlepszy numer na płycie, z użytym grobowym dzwonem) czy „Angel With Cock” to na pewno nie jest coś co moja ani Twoja babcia przełknęła by przy niedzielnym śniadaniu, hehe.

Stwierdzenie, że albumu Profanatica słucha się przyjemnie nie wchodzi w grę, niemniej jednak black metalowi perwersi nie powinni sobie go odmawiać. Na pohybel wiadomo komu…

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Black Cum
2. Pious Piece Of Shit
3. Christ’s Precious Blood Poisoned
4. Smashing Religious Fucking Statues
5. Fuck The Blood Of The Lamb
6. Covered In Black Shit
7. No Trumpet Shall Sound
8. Crush All That Is Holy Defile
9. Excrement Sacrosanct
10. Angel With Cock
Autor

11746 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *