Procession „To Reap Heavens Apart”

Wydawca: High Roller Records

Ponoć zawyżamy oceny u nas na Chaos Vault. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli ktoś powie mi po wysłuchaniu nowej płyty Procession, że nie zasługuje ona na najwyższą notę, niech czym prędzej uda się do laryngologa, bo to może być coś poważnego.

To Reap Heavens Apart” jest monumentalne i obawiam się, że i tak nie podołam w tej recenzji opisaniu całego piękna i potęgi bijących z tego krążka. Chilijczycy wspięli się na wyżyny doom metalowej maestrii – o ile ich debiut był świetny, tak nowy krążek jest po prostu genialny. Oparta na najlepszych wzorcach Candlemass czy In Solitude, choć obecnie dorównująca nawet mistrzom muzyka. Rzadko kiedy używam słów takich jak „piękno” czy „geniusz” do opisywania albumów metalowych, ale nie mogę sobie tego odmówić słuchając najnowszej porcji muzyki serwowanej nam przez Procession. Głos Felipe – noż kurwa ja padam przed gościem na kolana. Typ potrafi zawrzeć w swoim śpiewie tyle emocji, że głowa mała. Doskonale podkreśla dostojeństwo muzyki, która znajduje się na „To Reap Heavens Apart” i jest najjaśniejszym (choć pewnie bardziej pasowałoby tu określenie, że najmroczniejszym zarazem) punktem całego albumu. Ale nie tylko warsztat i talent gardłowego świadczy o wyjątkowości tej muzyki – piękno, smutek, zaduma zaklęta w kompozycjach napisanych przez Procession jest wręcz namacalna. Może mało słucham muzyki, ale nie kojarzę innej doom metalowej kapeli, która zrobiła na mnie takie wrażenie ostatnimi czasy. Tutaj wszystko ma swoje miejsce, kształt i czas, nie ma przypadku, nie ma improwizacji – „To Reap Heavens Apart” powala swoją epickością i zastanawiam się, jak ten zespół wypada na żywo. Jeśli choć w połowie tak jak w produkcjach studyjnych, to mi nic więcej nie trzeba.

Koniec tych peanów, choćby nie wiem jak były zasłużone. Wy musicie wiedzieć jedno – jeśli nie doceniacie kunsztu Procession, wówczas z Wami naprawdę jest coś nie tak. Jebany doom metalowy panteon.

Ocena: 10/10

Tracklist:

1. Damnatio Memorae  
2. Conjurer  
3. Death & Judgement  
4. To Reap Heavens Apart  
5. The Death Minstrel  
6. Far from Light
Autor

11618 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *