Prion „Impressions”

Wydawca: Comatose Music

Kolejne uderzenie z Comatose Music. Tym razem huragan nadciągnął nad moje mieszkanie z odległej Argentyny. Jak więc zapowiada się pogoda na dzisiejszy wieczór? Burzowo.

Prion to trzech gości, którzy od kilku lat krzeszą death metal wzorowany na dokonaniach Morbid Angel. Czyli zaskoczenia raczej nie będzie. Nie wiem, jak brzmiał debiut zespołu sprzed pięciu lat, najnowszy krążek – „Impressions” robi na mnie niemałe, nomen omen, wrażenie. Po krótkim intro dostaje się nam ładunek brutalnego, ale nie pozbawionego pewnej majestatycznej podniosłości, riffowania, które wgniata w ziemię. Wraz z riffami dostajemy też makabrycznie precyzyjną perkusję, a także głęboki studzienny growl – czyli wszystko, czego potrzeba płycie w tym charakterystycznym stylu. Każdy z kawałków z tego krążka mógłby się znaleźć na takim „Domination”. Trzeba się tylko zastanowić, czy to zarzut pod adresem Argentyńczyków, czy może komplement. Dla mnie bynajmniej nie jest to zarzut, co zaś komplementu się tyczy – na pewno wolałbym, aby w swojej muzyce Prion nie wzorował się tak bezgranicznie na Morbid Angel. No ale właściwie chłopcy z Buenos Aires robią to z klasą, w tym sensie, że nie ma nigdzie ewidentnych zrzynek z płyt herosów z Tampy, a jedynie wzornictwo. I to bardzo dobre, bo muzyka na „Impressions” zdaje egzamin zarówno w tych szybkich strzałach, jak otwieracz w postaci „Clouding The Waters”, ale i w tych walcowatych, lecz nie mniej miażdżących kawałkach w stylu „This Is How Argentina Bled”. Oczywiście całość jest porządnie wyprodukowana, a brzmieniem Prion przypomina (nie zgadniecie!) zespół Trey’a. Na krążku ponadto znajduje się też videoclip do utworu „Mediocre Man”, całkiem fajny, swoją drogą. Zresztą tak jak i całe „Impressions”.

No, nie powiem wichura w postaci Prion, jaka przeszła przed chwilą, była pokaźnych rozmiarów i trochę szkód wyrządziła. Dla fanów zespołu o inicjałach M.A. ten krążek będzie idealny, innym maniakom porządnego death metalu też przypadnie do gustu. Solidny krążek.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Clouding The Waters
2. Eliminate The Suffering
3. Mediocre Man
4. Simulate Hide
5. This Is How Argentina Bled
6. The Psalm
7. Impressions
8. The Numb Voice
9. Pressura
Autor

11989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *